HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

2011 Haziran Genel Seçimleri sonrasında Ak Parti’den  DiyarbakırMilletvekili olarak Meclis’e giren Cuma İçten Diyarbakır için  hiçbir şeyineskisi gibi olmayacağını söyledi. Meclis çalışmaları dışında  soluğu sürekliseçim bölgesinde alan İçten: “Bizi bu makamlara  yollayanlara karşıbüyük sorumluluklarımız var. Ezberleri bozmak için  varız” dedi.
Göreve geldiğinden bu yana Diyarbakır’ın sürekli gelişmesine yönelik  diğermilletvekilleriyle birlikte çalışmalar yapan Ak Parti Diyarbakır  Milletvekili Cumaİçten her zaman vicdanlarının sesiyle hareket  ettiklerini söyledi. Ak Partiİktidarının bugüne kadar yapılamayanı  yaptığını yineleyen İçten, spordan sağlığa,sanattan eğitime ne varsa  Diyarbakır için gerçekleştireceklerini belirterek,geriye dönüşün  olmadığını vurguladı.
öDENEKSİZ KALMAYACAĞIZ
Diyarbakır’ın Hükümet için önemine de değinen Cuma İçten 2011 yılında  Gençlikve Spor Bakanlığı’nın kente gönderdiği ödeneklerle ilgili  bilgiler verdi. ArtıkDiyarbakır’ın hiçbir ödenekten mahrum kalmayacağını  ifade eden İçten şunlarısöyledi:
Sayın Bakanımız Suat Kılıç ile sürekli istişare halindeyiz. Sağ olsunlar  2011 yılıiçerisinde gençlik ve spor hizmetlerine yönelik yapılan  çalışmalarda bizleri deunutmadılar. Bu kapsamda Merkez Spor salonu  yapımı için 2 milyon 914 bin 255lira, spor tesislerinin bakım ve onarımı  için 895 bin lira, Poligon modernizasyonuiçin 350 bin lira, Atatürk  Stadyumu ve Mardin yolu kamp eğitim Merkezi için 200bin lira, Lice  sentetik çim yüzeyli futbol sahası için 375 bin lira, Kulp sentetik  çimyüzeyli futbol sahası için 75 bin lira, DSİ Bölge Müdürlüğü futbol  sahası için 199bin lira, Hani sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve  ışıklandırması için 20 bin lira,Bismil Ambar Beldesi’ne spor salonu  yapımı için 150 bin lira ve Merkezde devameden 1000 yatak kapasiteli  yüksek öğrenim öğrenci yurdu için 8 milyon 725 binlira ödenek  aktarmışlardır. Toplamda bu rakam 13 milyon 903 bin 255 liradır.Ayrıca  çınar ilçemiz başta olmak üzere diğer ilçelerimize de kademeli olarak  buödenek verilecektir. Her şey Diyarbakır için her şey Türkiye için.

Pin It

Comments are closed.