HİÇBİR ZAMAN ŞİDDETTEN YANA OLMADIK

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten partisinin Diyarbakır  Gençlik KollarıKongresinde dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Hiçbir  zaman şiddetten yanaolmadıklarını yineleyen İçten, yapılan son KCK  operasyonlarına değindi.
Son günlerin flaş ismi Cuma İçten yine çarpıcı açıklamalar yaptı. Ak  PartiDiyarbakır Gençlik Kolları Kongresine katılan Milletvekili Cuma  İçten, 16 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen KCK operasyonları için, “Bu  bölgede yaşayan herkesşunu çok iyi bilir ki KCK dediğimiz yapı PKK’nın  şehir yapılanması ve şehiruzantısıdır, yani PKK ile organik bağı olan  bir organizasyondur” dedi.
Kongrede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İçten bölgede  yaşayanherkesin KCK denilen yapının PKK’nın şehir yapılanması ve şehir  uzantısı ve PKKile organik bağının olduğunu bildiğini söyledi. KCK’nın  bölgede zorla esnafındükkanını kapattığını, gencecik çocukların ellerine  taş verip attırdığını belirtenİçten: “PKK bölgedeki iş adamlarının  yatırımlarını engelleyecek eylemleryapıyor. Kırsalda yol yapımında baraj  yapımında çalışan araçları yakıyor. Tümbunlar olurken bu bölgede tüm  bunları yapanları benim güvenliğimden sorumluolan devletin bunun  hesabını birilerine sormaması mı gerekiyor? Eğer iddia buanlattıklarımsa  elbette ki devletin güvenlik güçleri hukuk çerçevesinde üzerinedüşeni  yapacaktır. Bu bölgede şehir yapılanması adı altında olan KCK’nın ciddi  biryapılanması var. Bunlar bu bölgenin huzurunu refahını kaçırıyor” diye  konuştu.
MİLLETVEKİLİ OLUNCA SUç MU İŞLEMEK LAZIM?
Operasyonlarda bazı milletvekillerinin de isminin geçmesine vurgu  yapanİçten, Vekil olunca suç işleyebilirsin anlamının doğmaması  gerektiğini de ifadeederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben vekilim. Ama  asillere burada uygulamalaryapılırken vekillere uygulama yapılmamasını  da doğru bulmuyorum açıkçası.Elbette ki bende bir suça kırışıyorsam  bunun da mutlaka bir hesabının olmasıgerektiğine inanıyorum. Bizler  vekil de olsak vatandaş da olsak şiddet yanlısıolan, şiddeti körükleyen  söylemlerden uzak durmalıyız. Ve şiddetten yanaolmamalıyız. Birileri,  gidin çocuklar sokakları savaş alanına çevirin Diyarbakır’ısavaş alanına  çevirin diyorsa devletin gereğini yapması gerekir mi, gerekmezmi? Biz  şiddetten yana değiliz baştan beri bunu söylüyoruz. Biz Kürtlerin  haklarısilahların güvencesi altındadır kelimesini kullanmıyoruz. Biz ey  çocuklar elinizetaş atın, Kürtlerin dükkanlarının camlarını kırın, ey  insanlar gidin yolları kapatınKürtlere ceza verin bunlara molotof atın,  bunları demiyoruz”

Pin It

Comments are closed.