HİZMETLERİMİZ ÇEKEMEYENLERE EN GÜZEL CEVAPTIR

Genel Seçimlere sayılı günler kala adayların seçim  çalışmaları sürüyor. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı  Cuma İçten  bu kapsamda yine köylerde destek arayışındaydı. İçten, Kayapınar ve  Ergani’ye bağlı köylere giderek seçmenleriyle buluştu.

 

Cuma İçten önce Kayapınar İlçesi’ne bağlı Sultan Hoca, Kırkpınar,  Harmanardı ve Karayakup köylerini ziyaret etti. Burada köylülerle  sıkıntıları ve istekleri konusunda sohbetler eden İçten, çocuklara  oyuncak dağıttı, ikram edilen ayran ve çayları içti. İstekleri tek tek  not alan İçten’in İkinci durağı Ergani köyleriydi. Gelengöç ve Sarıkaya  köylerini gezen Cuma İçten’e köylüler büyük ilgi gösterdi. Buralarda da  çocuklara oyuncaklar dağıtan İçten, gördüğü ilgi karşısında memnun  olduğunu söyledi.

 

GöRüNEN KöY KILAVUZ İSTEMEZ

 

2002 yılında iktidara gelen Ak Parti’nin bugüne  kadar yapılmamış çok  sayıda hizmeti yerine getirdiğini belirten İçten, “KöY-DES ve BELDES  projeleriyle hiçbir köyümüzde su ve elektrik sıkıntısı yaşanmıyor. Yol  sorunu olan köyümüz kalmadı. çok şükür köylülerimiz alt yapı sorunu da  yok. Birçok alanda olduğu gibi Ak Parti KöYDES’ten de alnının akıyla  çıkmıştır. Dolayısıyla, görünen köy kılavuz istemiyor” dedi.

 

ALTAN TAN’A GöNDERME

Ak Parti Adayı İçten, geçtiğimiz Cuma günü Dağkapı Meydanı’nda  yaptığı konuşmayla Başbakan’a “Aklını başına al” diyen Bağımsız Aday  Altan Tan’a göndermelerde bulundu. Cuma İçten, Tan tarafından yapılan  açıklamaların, Ak Parti’nin hizmetlerini çekemeyenlerin son çırpınışları  olarak değerlendirerek: “Altan Tan gelsin köyleri gezsin. 2002 yılından  bugüne neler yapmışsız gelsin görsün. Başbakanımız MGK’yı lağvettiği  için mi, OHAL’i  kaldırdığı için mi aklını başına almalı? Yol  aramalarını kaldırıp, faili meçhulleri ortaya çıkarıp, DGM’leri kapatıp,  işkenceye sıfır tolerans gösterdiği için mi aklını başına almalı? Kürt  dili önündeki engelleri tek tek kaldırdığı, yıllardır yasaklı  eserlerimizi Kültür Bakanlığı’nca yayımlandığı, Kürtçe isimleri serbest  bıraktığı, eski yöre isimlerini iade ettiği, üniversitelerde Kürdoloji  bölümleri açtığı, Kürtçe kursları serbest bıraktığı, Kürt dili ve  edebiyatının gelişmesi için adımlar attığı, TRT-6’te 24 saat Kürtçe  yayın yaptığı için mi aklına başına almalı? Ergenekon’la mücadele ettiği  ve halkımıza yapılan tarifsiz zulüm ve işkencelerin hesabını sorduğu  için mi aklını başına almalı? Kürt kardeşleri için yüreği yandığı ve  asimilasyona son verdiği için mi aklını başına almalı” diye konuştu.

DİYARBAKIR BAŞBAKANI KENDİSİNE YAKIŞAN ŞEKİLDE AĞIRLAYACAK

1 Haziran’da Diyarbakır’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan’ın çılgın projelerine Diyarbakır’I da eklemesinden duyduğu  memnuniyeti dile getiren Cuma İçten: “Bizler Selahattin Eyyubi, Sait  Kürdi, Şeyh Sait ve Hz. Süleyman’ın torunlarıyız. Biz onlardan  güzellikler öğrendik. Diyarbakır Halkı o büyük zatlardan öğrendiklerini  her zaman uygulayan yegane halktır. Sayın Başbakanımız buraya geldiğinde  en iyi şekilde ağırlanacaktır. çünkü o sadece bir partinin değil, tüm  partilerin, tüm etnik grupların başbakanıdır. O yüzden Diyarbakır Halkı  O’nu başı üstünde ağırlayacaktır” dedi.

Pin It

Comments are closed.