İçten, “İsrail, terörist bir devlettir.israil,cuma içten

\"\"

Cuma İçten: “BENNET İSRAİL’İN HİTLER’İ!”

İsrail Ekonomi Bakanı ve aşırı sağcı Yahudi Evi Partisi lideri Naftali Bennett\’in, kabine toplantısında sarf ettiği "Ben şimdiye kadar çok Arap öldürdüm hayatımda. Bunda hiçbir problem yok" şeklindeki sözlerine ilk cevap Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’den geldi.

BU OLAY DüNYA çAPINDA SİYASİ BİR SKANDALDIR

İçten, “İsrail, terörist bir devlettir. Bir ekonomi bakanının kalkıp da bu şekilde konuşması teröre verdikleri desteği ve nasıl bir terörist bir devlet olduklarını bir kere daha kanıtlamıştır. çünkü bir bakanın suçu ne olursa olsun insanları yargılamadan, hukuku hiçe sayarak kişisel ön yargısı ve kanaatiyle çok sayıda insan öldürdüm demesi dünya çapında bir skandaldır. Meşru bir zeminde siyaset yaptığını iddia eden bir siyasi figür bu cümleyi kullanıyorsa bizzat kendisinin terörist olduğu anlamına gelir. Biz yıllardır İsrail’in işgalci ve terörist bir devlet olduğunu söyleyip duruyoruz. Bennet de bu açıklamayla dediklerimizi fazlasıyla kanıtlamıştır. İsrailli bakanın kendisine ve partisinin görüşlerine yakışan bu sözler Filistin-İsrail barış görüşmelerine vurulmuş bir darbedir. Söyler misiniz Bennet’in Hitler’den ne farkı var? Demek ki fırsatını bulsa onlarca yıldır gündemde tuttukları soykırımı kendileri yapacaklar. Ve bunda da bir beis görmüyorlar.”dedi.

BİZ SELAHADDİN EYYUBİ’NİN MİSYONUNDAN GELİYORUZ

Sözlerine Bennet’e tarihin gelmiş geçmiş en büyük komutanlarından Selahaddin Eyyübi’yi hatırlatarak devam eden Cuma İçten, “Biz Selahaddin Eyyubi’nin misyonundan geliyoruz. Selahaddin Eyyübi, İsrailli bakan Bennet’in açıklama yaptığı toprakları ve Kudüs’ü katliam yapmadan ve en önemlisi gönülleri fethederek almıştır. Tıpkı Diyarbakır’ı İslam ordularıyla alan Halid Bin Velid gibi. Tıpkı İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet gibi. Ve tarihimizin hiçbir döneminde dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun insan öldürmekle gurur duymadık. Ve asla hukukun dışında hiçbir eylemin dışında olmadık ve olmayacağız da. Unutulmamalıdır ki Filistin toprakları İslam dünyasına ait ümmet topraklarıdır ve o topraklar Filistin’e aittir, Yahudilere değil. Siyonist İsrail, yıllardır Müslüman kanı dökerek bu toprakları işgal etmiş ve kelimenin tam anlamıyla dağdan gelip bağdakini kovmuştur.

 

İKİYüZLü BATI SOYKIRIMA SESSİZ KALMAKTADIR

Tüm dünya, başta Amerika, İnsan hakları örgütleri, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler olmak üzere işgalci İsrail’in yaptığı bu katliama, soykırıma sessiz kalmaktadırlar. Bir bakanın ağzından devletin resmi dili olarak dökülen bu söylem karşısında kimsenin sesi çıkmamıştır. Bu, Batının ikiyüzlülüğü ve haçlı zihniyeti değil de nedir? Bu lafları eğer Müslüman bir ülkenin bakanı “Ben çok hristiyan öldürdüm” deseydi ortalık ayağa kalkar ve emin olun dünya gündeminde sürmanşet olurdu. “İyi ki başta Selahaddin Eyyübi, Fatih Sultan Mehmet ve Halid Bin Velid gibi belagatli ve merhametli komutanlarımız, ecdadımız bu kana susamışlar gibi düşünmemiş. Eğer ecdadımız din milliyetçiliği, ırk milliyetçiliği yapmış olsaydılar bugün Bennet’in ne kendisi ne de Yahudilerin büyük bir kısmı yeryüzünde olmazdı.

YAHUDİLER MüSLüMAN EGEMENLİĞİNDE SORUNSUZ YAŞAMIŞLARDIR

Yahudiler yüzlerce yıl en rahat ibadetlerini ve inançlarını Osmanlı hükümranlığı altında yapmışlar ve yaşamışlardı. Fatih Sultan Mehmet’in “Amannamesi”ne bakın, orada bugünkü İnsan Haklarının çok daha gelişmiş şeklini göreceksiniz. Biz hiçbir gayri müslümi inancından, dininden dolayı katletmedik. Ama İşgalci İsrail bakanı Bennet ve onun temsil ettiği zihniyet,  alçakça, insanlık haysiyeti ve şerefini ayaklar altına alacak şekilde insanları katletmiştir. Bu yüzden Bennet İsrail’in Hitler’idir. İnsan hayatı her dinde en kutsal şeydir. Sonuç olarak Haince, hunharca, insanlık dışı ve kafatasçı bir zihniyetle karşı karşıyayız. Ama biz dini ve etnik milliyetçiliği, hukuka aykırı her şeyi reddediyoruz.” şeklinde konuşan İçten,

“Barış ve sevgi dini olan İslamiyet’in insanların kardeşliğini ve yoklukta eşitliğini simgeleyen mübarek Ramazan ayında bu söylenen sözler yalnız Arap alemine değil, İslam alemine de yapılmış büyük bir hakaret ve tehdittir. Umarım ki bu haberi sayın Obama ve AB ülkelerinin liderleri de okumuşlardır.” Diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Pin It

Comments are closed.