İÇTEN, RAMAZAN AYI FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ,cuma içten,milletvekili,bdp,akp,diyarbakır

 

\"\"

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ramazan ayı içerisinde yaptığı çalışmaları anlattı. Ramazan ayında yaptığı ziyaretlerde en çok konuşulan konuların başında yer alan çözüm sürecini değerlendirdiklerini belirten İçten, çözüm süreci sayesinde Türkiye\’de huzurlu bir bayrama merhaba diyeceklerini söyledi.

İçten, Ramazan ayını seçim bölgesi Diyarbakır\’da hemşehrileriyle birlikte geçirmeye çalıştığını anlattı. İçten, Ramazan boyunca yaptığı tüm ziyaretlerinde çözüm sürecini değerlendirdiklerini ifade etti. çözüm süreci sayesinde huzurlu bir Ramazan ayı geçirdiklerini kaydeden İçten, fakat Müslüman ülkelerde yaşanan acılar için gözyaşı döktüklerini dile getirdi. İçten, Türkiye\’de ilk defa 7 aydır kardeşlerimizin, çocuklarımızın, vatan evlatlarının cenazesinin gelmediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu önemsiyoruz.Diyarbakır halkı çözüm sürecinden yana çok ciddi bir duruş sergiledi. Gittiğimiz her yerde bir teveccüh oluştu. Bu anlamda herkesin AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan SayınRecep Tayyip Erdoğan\’a bir minnettarlığı söz konusu. Ben umuyor ve diliyorum ki bu sürece tüm siyasi partiler destek olur. Bu güne kadar beklediğimiz bu desteği maalesef göremedik. Birileri vatandaşlarımızı sokağa davet etti. Birileri vatanı bölmekle itham etti bizleri, kimileri zaten çözüm sürecinin kıyısından bile geçmedi. Yalnız kaldık. Ama biz her zaman doğru bildiğimiz ve hak bildiğimiz noktada özgürlük mücadelemizi vermeye devam edeceğiz."

Ramazan ayı boyunca iftarları halkla birlikte yaptıklarını dile getiren İçten, halkın sorunlarını yerinde tespit etme şansını yakaladıklarını anlattı. İçten, Ramazan ayında bir kez daha AK Partili milletvekili olarak iftarları milletimizle, fakir halkımızla, insanlarımızla, sivil toplum kuruluşları ile, kanaat önderleri ile birlikte yaptıklarını belirterek şöyle konuştu: "Onların dertlerini, sıkıntılarını, dinledik. Geceleri, ailemizle birlikte sokaklarda bulunan vatandaşlarımızın kapısını çaldık, sofralarına oturduk ve ekmeklerini bölüştük. Aynı sofrada dertlerini dinledik, sıkıntılarını yerinde tespit ettik. kimsesiz yaşlılarımıza, çocuklarımıza ulaştık."

çözüm süreci ile beraber Diyarbakır\’da olumlu bir havanın oluştuğuna dikkat çeken İçten, sözlerine şöyle devam etti: "Başlayan bu çözüm süreci ile beraber Diyarbakır\’da yaşanan olumlu havanın etkisi ile iş adamlarımız burada yatırım yapmak istiyor. Yatırım yapan iş adamlarımız oldu. 2014, 2015, 2016 yılında hedeflediğimiz çok büyük yatırımlarımız var. Burada yerelde birçok belediyenin yapması gereken işleri biz yapıyoruz. 13 tane bulvar yaptık. Bunlar çok önemli ve değerli. Diyarbakır\’ın çevre yolunu tamamlıyoruz. Yine Ramazan ayında Diyarbakır\’ı dünyaya bağladık. Uluslararası bir havalimanının temelini attık geçtiğimiz günlerde. Yine bu ay içerisinde olimpik statla alakalı arazi tahsisini gerçekleştirdik. Bunun yanında kentsel dönüşümümüz hızla devam ediyor. Bütün bunlar Diyarbakır ve ülkemizin büyümesi ve gelişmesi içindir."

Yaklaşan Ramazan Bayramı mesajını da veren İçten, şunları söyledi: "Ben tek bir bayrak altında yaşadığımız bu ülkedeki bütün insanların, Edirne\’sinden Hakkari\’sine kadar tüm vatandaşlarımızın, tüm İslam aleminin Ramazan bayramını şimdiden tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Pin It

Comments are closed.