İÇTEN SÖYLEDİ BAŞBAKAN SÖZ VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Atatürk Stadyumu’nunyıkılıp yerine on  binlerce insanın aynı anda Cuma Namazıkılabileceği bir caminin  yapılmasını içtenlikle arzuettiğini söyleyen Cuma İçten amacına  ulaşıyor.
Diyarbakır’da bulunan çok sayıda sivil toplum kuruluşu, kanaat önderleri  vehalkın da destek verdiği bu isteğe Başbakan Erdoğan kayıtsız kalmadı.  Bir diziaçılış için gittiği şehirde partisinin İl Kongresine de  katılarak halka seslenenErdoğan, Diyarbakır’a her şeyin yakıştığını  vurgulayarak en az 10 bin kişilik bircaminin yapılacağının sözünü verdi.
DİYAR-I BEKİR’E NE YAPSAK AZDIR
Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Başbakan Erdoğan’ın  Diyarbakır’a çokönem verdiğini hatırlatarak bu şehre bu halka ne yapsak  azdır diyerek Diyarbakıraşkını bir kez daha gözler önüne serdi. 2002’den  bu yana Başbakan Recep TayyipErdoğan’ın ve Ak Kadroların Diyarbakır’a  çok sayıda hizmet getirdiğini belirtenİçten: “Fırat gibi akıyor, Dicle  gibi coşuyoruz. Hoş görü sevgi ve kardeşlik diyarıDicle’yi hak ettiği  yere getireceğiz” dedi.
öZGüRLüK SAVAŞçISI BİZİ MUTLU ETTİ
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’ı çağımızın özgürlük  Savaşçısı ilaneden Cuma İçten Selahattin Eyyubi, Şeyh Sait’in torunları  olarak aldıkları camimüjdesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.  İçten: “İnşallah yapılacak camiaynı zamanda İslami Kültür Merkezi  olacak. İçinde İslami bilgilerin öğrenileceğidershaneler olacak. Gelecek  nesillere en anlamı bir hatıra olarak kalacak”şeklinde konuştu.

Pin It

Comments are closed.