İÇTEN’DEN BDP’YE ÇAĞRI

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten 12 Haziran  GenelSeçimlerinde milletvekili olan ancak TBMM’ye gelmeyen  BDP’lilereçağrıda bulundu. Ak Parti Hükümeti’nin 80 yılda yapılmamış çok  sayıdahizmeti 9 yılda yaptığını belirten İçten, BDP’li  Milletvekillerine:”Gelin oyunu aldığınız halkımızın temsilini Meclis  çatısı altında yapın.Gelin 1 Ekim’de yeminlerinizi edin ve demokratik  hak ve taleplerinizimeşruiyet zemininde anlatın. Yeni Anayasamızı hep  birlikte yapalım”dedi.

Son günlerde artan saldırlar ve yeni yasama yılı hakkında  değerlendirmelerdebulunan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten  huzur için, hizmet için,hoş görü için, demokratik hak ve özgürlükler  için çıktıkları yoldan geriyedönüşün asla mümkün olmayacağını söyledi.  Ak Parti iktidarıyla ülkenin hizmetedoyduğunu vurgulayan İçten, “Bu  demek değildir ki hizmetler kesilecek. AksineArtarak devam edecektir”  diye konuştu.
Ak Parti’nin bütün olumsuzlukların karşısında yılmadan yıkılmadan  mücadeleverdiğini ifade eden Cuma İçten, Edirne’den Kars’a ayrımsız bir  şekilde hizmetleryaptıklarını ve bunu Ak Parti’ye inanan ve güvenen  herkesin iyi bildiğini kaydetti.
BERABER YüRüDüK BİZ BU YOLLARDA
Artık bir dünya Lideri olan Sayın Başbakanımız her fırsatta ve herkesin  dilindendüşürmediği ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda ‘ şarkısını  söylüyor. Gerçekten deöyle. Ak Parti’nin güttüğü birlik siyaseti  sayesinde Türkiye şahlandı. Ak Kadrolarhiçbir şekilde koltuk sevdalısı  olmadı. Gece gündüz hizmet aşkıyla yanıp tutuştu.Bundan sonra da böyle  olacak. Aldığımız yüzde 50 oy en canlı örnek. Ve yine budemek değildir  ki, diğer oy vermeyenler ikinci plana atılacak. Tekrar ediyorumbizim  kitabımızda insan ayrımı olmadı, olmayacak.
KANDAN BESLENENLER KUSURA BAKMASIN
Bu coğrafyada yaşayan Kürtlerin de Türklerin de bir damla kanı son  derecekutsaldır. Masum insanların kanı ile özgürlükler elde edilemez.  Doğusundanbatısına herkes bizim canımız ciğerimizdir. Dağdaki  çocuklarımız dakarakollardaki çocuklarımız da bu vatanın evlatlarıdır.  Her iki kesimin anaları aynıağıtları yakıyorlar.Bizim iktidarımızda  hiçbir dönemde görülmemiş bir şekilde cesur adımlar atıldı.Organize suç  örgütlerinin her alanda diğer örgütlerle işbirliği içinde  olduklarınıortaya çıkardık. Güneydoğu’da kimlerin kanla beslendikleri,  yok olup gidencanlarımızı asit kuyularına atanlar, çok sayıda faili  meçhullerin sorumluları tektek açığa çıktı. Bizi ve toplumu parçalamaya  çalışanlar bilsinler ki, milletin iradesikarşısında hiçbir güç duramaz.
öLDüRMEKLE HAKTAN SöZ EDİLMEZ
Biz inancımız gereği bir insanı öldürmenin tüm insanlığı öldürmekle eş  değerolduğuna inanıyoruz. Hem demokrasiden ve özgürlükten bahsedeceksin  hem decana kıyacaksın. Bunu hiçbir düşünce kabul etmez. Kaldı ki akan  kanlarhepsi kardeş kanı. Bu vahşeti tasarlayanlar bir gün akıttıkları  kanlar içindeboğulacaklar.
YENİ ANAYASAYLA çOK DAHA DA BüYüYECEĞİZ
önümüzde yeni dönem var. 1 Ekim’le birlikte yepyeni bir çalışma hayatı  bizleribekliyor. Bu dönemle birlikte inşallah sivil anayasamıza  kavuşacağız. Hak veözgürlükler adına çok köklü değişiklik yapılacak yeni  Anayasamızla birlikte dahada büyüyeceğiz.
BDP’LİLERE MESAJ VERDİ
Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten son olarak, halk  tarafındanseçilen ancak TBMM’ye gelip yemin etmeyen BDP’li  milletvekillerine mesajverdi. “12Haziran’da size inanan güvenen çok  sayıda vatandaş sizleri kendilerinitemsil edebilmeniz için Meclis’e  gönderdi. Meclise gelip meşru şartlarda siyasetyapın. Sizi seçenlere  verdiğiniz sözleri tutacağınız tek yer Türkiye Büyük MilletMeclisi’dir.  Siz de onlara layık olun gelip Meclis’te onları temsil edin.  Yeminleriniziedin söyleyeceklerinizi TBMM’de söyleyin. Bundan kaçış yok.  Aksi takdirdeözgürlükten, insan haklarından ve demokrasiden bahsetmek  ne kadar doğru olurbunu sizler düşünün”

Pin It

Comments are closed.