İÇTEN’DEN SPOR KOMPLEKSİ HAMLESİ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Mardin yolu  üzerindeki çöşler Mahallesi’nde kaba inşaatı bitmiş ancak bir türlü  faaliyete giremeyen eğitim ve spor kompleksi için girişimlerde bulundu.  Konuyla İlgili Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la bir görüşme yapan  İçten, Diyarbakır Halkına müjdeyi verdi.

İl özel İdaresi arsası üzerinde yapımına başlanan ve üç yıl içinde  bitirilmesi gereken Kamp Eğitim Merkezi, Kapalı Spor Salonu ve Yüzme  Havuzundan oluşan kompleks yaşanan çeşitli olumsuzluklar yüzünden  hizmete giremedi.  Bölge Halkı için oldukça önem arz eden eğitim ve spor  kompleksinin bir an önce açılması ve yarım kalan inşaat çalışmalarının  tamamlanması için Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Gençlik  ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan söz aldı.

Bakan Kılıçla görüşen İçten, bu yerin gençlerin spor yapması ve  Diyarbakırlıların her türlü kültürel ve spor çalışmaları adına bir an  önce bitirilmesi gerektiğine vurgu yaparak: “Tüm ilçelerimizde önemli  spor altyapısını oluşturarak gençlerimizin ve hemşehrilerimizin daha  sağlıklı ortamlarda spor yapmalarını hedefliyoruz” dedi.

Hedeflerinin daha çağdaş daha gelişmiş bir Diyarbakır’ı ortaya  çıkarmak olduğunu da söyleyen İçten: “Bu tesisler hizmete girdiğinde tüm  halkımızı buralara bekliyoruz. İnanıyorum ki, buradan iyi ahlaklı  memleketine ve ülkesine faydalı nesiller yetişecektir. Sayın Bakanımıza  konuyu bildirdim. O da sağ olsun bu konuda gerekli talimatları  vereceğini söyledi. Biz Ankara’ya gitmek için halkımızdan vize aldık.  Onların güvenini boşa çıkartmamak için Ak Parti olarak faydalı ne varsa  yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.