İÇTEN’DEN, STK VE KAMU KURUMLARA ZİYARET

Diyarbakır’daki kamu kurumlarını ile Sivil Toplum Kuruluşlarını  ziyaret eden Milletvekili adayımız Cuma İçten, kurum müdürlerinin  önerilerini dinleyip hayata geçirmek istediği projeler hakkında görüş  alışverişinde bulundu.

Kamu kurumları ile Sivil Toplum Kuruluşlarını oluşturduğu bir heyetle  birlikte ziyaret eden Cuma İçten, ziyaretlerine Maden Teknik Arama  (MTA) Bölge Müdürlüğü ile başladı.

MTA Bölge Müdürü Ekrem Tosun’u makamında ziyaret eden İçten, hayata  geçirmek istediği projeler hakkında görüş alışverişinde bulunurken MTA  Bölge Müdürü Ekrem Tosun’da Sur İçi’nin restorasyonuna hız verilmesi  gerektiğini söyledi.

Tosun, Diyarbakır içinde çılgın bir projeye ihtiyaç olduğunu  belirterek, “önceki dönemlerde Her vekilimiz bir projeyi hedef edinmiş  olsaydı, şimdi 9 eserimiz olurdu. Diyarbakır için de çılgın bir projeye  ihtiyaç var. Dicle Vadisi projesinin tamamlanarak, Diyarbakır’a  kazandırılmasını istiyoruz” dedi.

 

İL MüFTüLüĞü’NE ZİYARET

MTA Bölge Müdürlüğü’ne yaptığı ziyaretin ardından İçten, İl  Müftülüğü’ne geçti. Diyarbakır’a yeni atanan İl Müftüsü Nimetullah  Erdoğmuş’u makamında ziyaret eden İçten, yeni görevinden dolayı tebrik  etti. Ziyarette, güncelliğini koruyan Merkezi ezan sisteminin  kaldırılması ile ilgili tartışmalara yanıt veren Erdoğmuş, Merkezi ezan  sisteminin kaldırılmasının normalleşmenin bir göstergesi olduğunu  söyledi.

Daha sonra TEK-DER’i ziyaret eden İçten, TEK-DER Başkanı Ahmet  Aslancan ve Kanaat önderi Mahfuz Tutşi ile görüşerek Milletvekili  seçimlerinde destek istedi.

 

Ak Parti Diyarbakır Tanıtım ve Medya Başkanlığı

Pin It

Comments are closed.