İÇTEN’E “VATANDAŞLA DİYALOG” ÖDÜLÜ

Sosyal Gelişim Enstitüsü (SOSGED) tarafından düzenlenen  “YaşamaDokunanlar ödülü” sahiplerini buldu. üniversiteler, sivil  toplumkuruluşları ve Türkiye genelinde 17 bin kişinin katılımıyla  yürütülençalışmalar sonunda belirlenen isimlerden biri de Ak Parti  DiyarbakırMilletvekili Cuma İçten’di. Güney ve Doğu Anadolu’da Galip  Ensarioğluile ödül alan 2 Milletvekilinden biri olan İçten’e “Vatandaşla  En iyiDiyalog” ödülü verildi.
Kuruculuğunu Murat çuhadar’ın, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ise gençve  başarılı bir doktor olan Ali Kaya’nın yaptığı SOSGED’in gecesinde,  ödülalanlar arasında önemli isimler vardı. Geceye Ak Parti Diyarbakır  MilletvekiliMilletvekilleri Cuma İçten ve Galip Ensarioğlu birlikte  geldiler. Sanat, siyaset ve işdünyasından çok sayıda ismin katıldığı  ödül töreninde mevcut milletvekilleri AylinNazlı Aka, Celal Dinçer,  Münevver çiğdem ökten ve 23 dönem milletvekilleriCanan Kalsın,  Seracettin Karyağan ile Mehmet Halit Demir, ünlü iş kadını SevinçEylik  de hazır bulundular.
81 İL TEK TEK TARANDI
Türkiye genelinde 81 ilde yapılan araştırmalar sonucunda belirlenen  isimleriödüllendiren SOSGED; adayları eğitim, sağlık, güvenlik, sosyal  hizmetler, tanıtımve istihdam konularında özveri dolu çaba harcayanlar  arasından seçti.
GüNEY VE DOĞU ANADOLU’DAN SADECE 2 MİLLETVEKİLİ
SOSGED’in ödülüne layık görülen iki milletvekili sadece Cuma İçten ve  GalipEnsarioğlu’nun Doğu ve Güneydoğu’da ödül alması dikkat  çekti.”Vatandaşla En İyi Diyalog” ödülünü Beyaz TV programcısı Gazeteci  LatifŞimşek’in elinden alan İçten duyduğu memnuniyeti anlatarak  konuşmasınabaşladı. İçten: “Sosyal Gelişim Enstitüsü tarafından layık  görüldüğüm ‘YaşamaDokunanlar ödülü’nü almanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu  ödülü bana layık görenve vesile olan herkese şükranlarımı sunarım. Ben  şunu bilirim ki ben ve diğerödül alanlar asla şımarmayacaklar. Hepsi  kendi alanlarındaki başarılı çalışmalarısürdürecekler. Benimle birlikte  diğer ödül alanları da ayrıca tebrik ederim” dedi.
SEVGİ ASLA SATIN ALINAMAZ
“SOSGED önemli projelere imza atıyor. öğrendim ki Kanser hastalarının  dasorunlarını araştırıyorlar. Amaçları sevgiyi herkese yaymak. Ben şunu  biliyorumki, sevgi asla satın alınamaz. Aslında hiçbir şey yaptığımız  yok. Ak Parti iktidarıylabirlikte olması gereken çalışmaları yapıyoruz.  Her an Vatandaşla iç içeyiz. Bizseçildik diye milletten uzak olmayı  düşünmedik düşünmeyeceğiz de. Bölgemizhepinizin malumu çok acılar çekti.  O yüzden yaşama sadece dokunmaklaolmuyor. Onu sarıp sarmalamayız. Göz  yaşı ve kanın olmadığı bir dünya içinuğraşıyoruz”
HAYALLERİ OLMAYAN BAŞARILI OLAMAZ
“Türkiye çok büyük bir ülke. Acı da bizim sevinç de… Edirne’de canı  yanan birininduyduğu acıyı Diyarbakır’daki insanımız da duyuyor. Doğu ve  Batı bir el ise, buellerin mutlaka birlikte hareket etmesi gerekir.  Sorun varsa bu çerçevede çözülür.Yoksa da bu çerçevede mutlu olunur.  Sevgimizi, kardeşliğimizi ve hayalleribirleştiriyoruz. Bunu yapamazsak  asla başarılı olamayız.ödül töreninde ayrıca, mevcut milletvekilleri  Aylin Nazlı Aka, Celal Dinçer,Münevver çiğdem ökten ve 23. dönem  milletvekilleri Canan Kalsın, SeracettinKaryağan ile Mehmet Halit Demir,  Prof Dr. Ahmet Vefik Alp, ünlü iş kadını SevinçEylik gibi isimler de  ödüllerin sahibi oldular”

Pin It

Comments are closed.