İÇTEN’İN BÜROSUNA 3’NCÜ SALDIRI

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten’in Sur ilçesi  Saraykapı mevkii İzzetpaşa Caddesi’ndeki  seçim bürosuna yüzleri kapalı  bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Saat 21:00 sularında gerçekleşen saldırıda, Ses bombası, Molotof  kokteyli, taş ve silah kullanıldı. saldırıda bir kişi hafif şekilde  yaralanırken, çevredeki bazı araçlar da hasar gördü.

PROVOKASYONA İZİN VERMEDİLER

Saldırı sonrasında AK Parti seçim bürosu çevresinde geniş güvenlik  önlemleri alındı. Patlamamış Molotof kokteylleri ve ses bombası olası  bir faciayı önledi. Saldırı sonrası olay yerinde toplanan bazı  vatandaşlar BDP’nin desteklediği Bağımsız Milletvekili Adayı Altan  Tan’ın bürosuna doğru yürüdü. Cuma İçten, polis ve bazı AK Partililer  öfkeli kalabalığı sakinleştirerek olayın büyümesine engel oldular.

“BU SALDIRILAR BİZİ DAHA DA GüçLENDİRECEKTİR”

15 gün arayla 3’ncü kez Seçim bürosu saldırıya uğrayan AK Parti  Diyarbakır Milletvekili Adayı yapılan bu saldırıların Ak Parti’yi daha  da güçlendireceğini söyledi. İçten: “Bu 3. saldırıdan dolayı çok üzgün  durumdayız. çünkü bize saldıranlar da bizim gibi Kürt. Bize saldıranlar  da Diyarbakırlı. Bize saldıranlar da burada siyaset yapmak isteyen bir  kesim. Biz siyaseti asla şiddet kullanmadan, kaba kuvvete başvurmadan  tamamen demokratik bir ortamda sürdürmeye çalışıyoruz. Başkalarının ne  yaptığı bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz Efendimizden öğrendiğimiz gibi  bize taş atanlara gül atacağız ve gül atmaya da devam edeceğiz. Bize  saldırdıkları sürece biz daha da güçleniyoruz. çünkü biz onlar gibi Kürt  değiliz. Biz özgürlükleri savunan Kürtlerdeniz. Demokrasiyi savunan  Kürtlerdeniz. Kendimiz gibi olan diğer kardeşlerimize taş molotof, ses  bombası atmayacağız. Onlar bize atsa da sadece bakacağız. 12 Haziran  2011 tarihindeki sonuçları hep beraber göreceğiz. Burada bizlere Molotof  kokteylleri ile taşlarla, havai fişeklerle ve ses bombaları ile  saldırdılar. Ama Allah her zaman olduğu gibi haklıdan yana oldu ve  bizleri korudu. çünkü atmış oldukları ses bombası patlamadı. çok şükür  maddi hasar dışında hiçbir zarara uğramadık. İkinci saldırıda da bizleri  taşladılar ama biz meyve veren ağacın taşlandığını bildiğimiz için hiç  sıkıntıya girmedik. 3’ncü saldırıda bize silahlar, Molotof kokteylleri  ve havai fişeklerle saldırdılar. Biz de yara almadan kurtulduk. Seçim  olana kadar bize saldıracaklar, saldırsınlar. Her saldırışta biz daha  güçlü çıkacağız” dedi.

Pin It

Comments are closed.