İÇTEN’İN GÖZÜ KAMU BİNALARINDA

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Kamu Kurumlarınınyenilenmesi  ve bu kurumlarda vatandaşlara daha kaliteli hizmetlerinverilmesi için  ilgili bakanlıklarla görüşmelerini sürdürdüğünü söyledi.Diyarbakır  Halkı’nın daha çağdaş daha gelişmiş bir şehirde yaşamalarıiçin gece  gündüz çalıştıklarını ifade eden İçten, “Bağlar ilçesine yeni  birkaymakamlık binası yapıyoruz” dedi.
Göreve geldiği günden bu yana sürekli proje ve etüt çalışmaları yapan ve  Ak partiDiyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in hedefinde şimdi de kamu  kurum ve kuruluşlarınınbinaları var. Diyarbakır’da eski binalarda hizmet  eden kamu kuruluşlarının şehreyakışmadığını ve yetersiz kaldığını  söyleyen İçten, bunların yenilenmesi ve inşaatıkonusunda Bakan ve  bakanlıkların yetkilileriyle sürekli görüştüğünü belirtti.  BağlarKaymakamlık binasının yenilenmesi için İç İşleri Bakanı İdris Naim  Şahin ile görüştüğünükaydeden İçten: “Bakanımız sağ olsun Diyarbakır’a  da önem veriyor. Kendisiyle yaptığımgörüşmede Bağlar’da yeni bir hükümet  konağı ihtiyacı olduğunu söyledim. O da hemenilgili birime talimat  verdi. İnşallah başka binaların da yenilenmesi ve inşaatı için  bugörüşmelerimi devam ettireceğim” dedi.
Diyarbakır’ın Türkiye’nin en kritik illerinden biri olduğunu vurgulayan  İçten: “İlimizdeküçücük kasabalara bile yakışmayan kurum binalarımız  var. Bunların bir an önceyenilenmesi gerekir. Ben ve diğer milletvekili  arkadaşlarımız bu konuda tüm bakanlıklaraadeta çıkarma yapıyoruz. Şehr-i  Diyarbakır inşallah yakında kazanacağımız belediyebaşkanlıklarıyla tüm  dünyanın gıpta ile baktığı bir kent olacak. Mesela Bağlar  İlçemizkendisine yakışan bir kaymakamlık binasına kavuşuyor. 2012 yılı  yatırım programında buşirin ilçemize bir hükümet konağı yapılması için  start verildi” diye konuştu.
Adı geçen yatırım için bu yıl içinde ilk etapta 800 bin lira ödenek  çıkacağını vurgulayanİçten, projenin 2014 yılında biteceğini ve toplamda  8 milyonluk bir yatırım olacağınısözlerine ekledi.
Bağlar Kaymakamı Mehmet Cengiz Yücedal ise, projenin yerel dokuya uygun  olacağınıbelirterek: “Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ederim. Yeni  Kaymakamlık binasınınaçılmasıyla vatandaşların tüm devlet işlerini  buradan halledecek. Yeni binamız Bağlar’ınmerkezi olacak” dedi.

Pin It

Comments are closed.