KADINLAR ÜZERİNDEN KİMSE RANT ELDE ETMESİN

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü  nedeniylebir mesaj yayınladı. İçten Mesajında kadınların eğitimden  sosyal hayata kadarhayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirterek  “Onlara daha çok sahipçıkmak gerekir. Kimse onların üzerinden rant elde  etmesin” dedi.
Kadınların İslam’da da ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken İçten, Ak  PartiHükümeti’nin bu konuda başarılı adımlar attığına dikkat çekerek  şunları söyledi.
KADINA BAKIŞ AçISI DEĞİŞTİ
Geçmişte kadına bakış çok farklıydı. Ama bizim iktidarımızda başta kız  çocukları olmaküzere temel eğitime katılımlarının sağlanması adına  çalışmalar yürüttük. Sadeceeğitimde değil iş anlamında da kadına sahip  çıktık. Meslek sahibi olmaları için yurdunher yerinde kurslar açtık.  Hiçbir zaman ayrım yapmadık. Bakın siyasette de onlarıunutmadık.  Belediye meclis üyeleri, Milletvekilleri olarak halka hizmet ediyorlar.  Onlarannelerimizdir, onlar eşlerimizdir onlara sahip çıkmak hepimizin  boynunun borcudur.Bunu yaparken de lafla peynir gemisini yürütmüyoruz.  Onları da düşünüyoruz.
HEPSİ BAŞIMIZIN TACI
Kadına ve aslında insana karşı yapılan şiddetin azaltılması için  hükümetimiz yoğun birçaba harcıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  dönemimizde kuruldu. Kadın istismarıve kadına şiddetin son bulması  gerekir. Ne yazık ki, diğer bütün toplumlarda olduğu gibibizim  toplumumuzda da kadın istismarı ve kadına şiddet sürüyor. Hükümetimiz  şiddetiönlemek için önemli adımlar attı atmaya devam ediyor. Kadın  olsun, erkek olsun, hiç farketmez. “Yaratılanı Yaratan’dan ötürü  seviyor” mantığıyla hareket ediyoruz. O nedenledirki, insana insanca  davranmayı emreden güzel hasletlerimize sıkı sıkıya sarılmamızgerekir.  Ailede, sokakta ve okullarda bu yönde çalışmalarımız var.
RANTA MüSAADE ETMEYİZ
Güney ve Doğu Anadolu’daki kadınlarımız üzerinden siyaset yapanların  aslabaşarıya ulaşamayacaklarını belirtmek istiyorum. Onlar kadına sahip  çıkmaadına onları kullanıyor ve onların üzerinden siyasi rant elde  ediyorlar. Ayrımcılıkyapmadık yapmayız. Kürt Kadınlarımız da benim canım  ciğerim. Onların birilerininmaşaları olmalarına asla müsaade  etmeyeceğiz.
Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durmaları, yoksul ve yardıma  muhtaçolanlara destek verilmesi, eşi vefat edenlere ekonomik gelir  sağlanmasıgibi alanlarda bölgede çalışmalar yapıyoruz. Onların ve  ailelerinin onuruylayaşamasına katkıda bulunmak bizleri ziyadesiyle  mutlu ediyor. Bu vesile ile, Tümkadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar  Gününü tebrik eder, esenlikler dilerim.

Pin It

Comments are closed.