Kahrolası silahları ayaklarımızın altına alma zamanı gelmiştir,cuma içten

 

\"\"

Diyarbakır ili Kulp ilçesi Ak Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel çelik\’in amcasının vefatı sebebiyle taziye ziyaretine giden Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçTEN, Ak Parti Kulp İlçe teşkilatı tarafından ilçe merkezi girişinde karşılanarak taziyenin bulunduğu Aygün köyüne gitti.

  Taziye evinde Ak Parti Kulp İlçe Başkanı  Veysel çELİK tarafından karşılanan  Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçTEN  taziye ziyaretinin ardından Aygün köyünde çözüm  Süreciyle ilgili  bir açıklama yaptı.

  \’\’Kahrolası silahları ayaklarımızın altına alma zamanı gelmiştir.\’\’

Acılarımızı kocaman yüreklerimizi yıllarca bu dağlara gömdük diyen Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten,  \’\’Bu silahtan çıkan mermiler Balıkesir\’deki Ahmet\’i çanakkale\’deki Mehmet\’i Trabzon’daki Adem’i Diyarbakır’daki  Hüseyin’i Batmandaki Zozan’ı Bingöl’deki  Fırat’ı öldürdü; Annelerimiz ağladı babalarımız gözyaşları  döktü, aileler dağıldı,  yerlerimizden yurtlarımızdan olduk ormanlarımız yakıldı evlerimiz yıkıldı. Ama şimdi  çözüm süreciyle birlikte herkes yaylalara, köylerine gidebiliyor. Arazilerinden faydalanıp ekip, biçebiliyorlar. Bunlara şahit olduk burada. Eskiden Diyarbakır’ın köylerine, ilçelerine gitmek neredeyse imkansızdı. 1,5 saatte gidilebilecek yollara 16 saatte ulaşıyorduk. Unu, şekeri, çayı karneyle kısıtlı miktarlarda alabiliyorduk. Bunların hepsi hep bu  silahlar yüzünden. İşte şimdi, kahrolası bu silahları ayaklarımızın altına alma zamanı geldi. Bu silahlar bizi yerimizden, yurdumuzdan etti. Sevdiklerimizden ayırdı. Lakin şimdi özgürlüğümüzü  kardeşliğimizi sevgimizi ifade edeceğimiz bir süreç başladı bunu da  AK Parti iktidarında yaptık. Biz bir özgürlük mücadelesine gönül verdik. Kimseyi ötekileştirmedik. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadık. Bunu da Başbakan ERDOĞAN ve Ak Parti kadrosu  başlattı. Bu nedenle Diyarbakır halkı olarak onlara teşekkür ediyoruz. Acılarımızı gömdüğümüz bu dağlarda artık herkes kinlerini öfkelerini ayaklar altına almalıdır. Silahları bırakma zamanı gelmiştir.  7 aydır bu vatan evlatlarının cenazesi gelmemiştir. Artık bir ömür boyu gelmesini istemiyoruz ve bu barış sürecine Türkiye’nin bütün illerinden katkı sağlanmasını istiyoruz\’\’dedi.

Pin It

Comments are closed.