KARDEŞLİĞİMİZİ VE DAYANIŞMA RUHUMUZU TAZELEYELİM

\"\"

KARDEŞLİĞİMİZİ VE DAYANIŞMA RUHUMUZU TAZELEYELİM

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten bayramların birlik ve beraberliğin kardeşliğin ve hoş görünün günü olduğunu belirterek, “Bir ramazan ayını daha geride bıraktık. Yine bir bayram geldi. Geride bıraktığımız bir ay boyunca Allah’a karşı borcumuz olan ibadetlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Kurulan sevgi sofralarında oruçlarımızı açtık. Namazlarımızı kıldık, bol bol dualar ettik. Göz açıp kapayıncaya kadar bir ayı bitirdik. İnşallah tüm insanlık bu aydan dersler çıkararak kendisini yenileme fırsatı bulmuştur. İftar sofralarında, camilerde, barış, kardeşlik ve dayanışma adına verilen mesajların lafta kalmaması gerektiğine inananlardanım. O nedenledir ki, dayanışma ruhumuzu yenileyelim” dedi. 

İçten ramazan bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Sevgi, barış, kardeşlik, dostluk duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı bir ramazan bayramına kavuşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Gönüllerimiz coşkuyla dolarken, dünya üzerinde Müslümanlara karşı yapılan işkenceler yüzünden de buruğuz. Arakan’da Suriye’de ve daha birçok yerde İslam’a karşı adeta bir savaş başlatılmış, insanlar diri diri yakılmışlardır. çok şükür Türkiye her zaman olduğu gibi onların yardımına koşmuştur. STK’lar, sanatçılar kısaca vicdanı olan herkes acı bölgelerine yardım elini uzatmışlardır. İnancım o ki, bayram sonrası da bu hız kesmeden devam edecektir.

BAYRAMLAR SEVİNç GüNLERİDİR

Bayramlar, hem büyükleri, hem de küçükleri sevindirme günleridir. İnsanlar, arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan bayramların, sosyal ve kültürel hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Dolayısıyla Birlik ve beraberliğimizi daima korumalı, aramıza nifak sokmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. 

Bayram sevincimizi, yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşmayı asla ihmal etmeyelim, sevinçte de kederde de onlarla birlikte olduğumuzu gösterelim. Şehitlerimizi, yetimlerimizi ve gazilerimizi de unutmayalım. 

çOK FARKLI BİR TüRKİYE VAR

10 yıl öncesiyle bugüne baktığımızda çok farklı kendisini sürekli yenileyen bir Türkiye’nin olduğunu görüyoruz. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi geleceğe güvenle bakıyor. 

Birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle, tüm sorunlarımızı elbirliğiyle aşacak, büyük bir özgüven içerisinde gelişmemizi sürdürecek, yeni dünya düzeninde hak ettiğimiz yeri alacağız. 

Bu düşüncelerle vatandaşlarımızın, tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, insanlığa bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini diliyorum.

 

 
Pin It

Comments are closed.