KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Cuma İçten, Galip Ensarioğlu,  MehmetSüleyman Hamzaoğulları ve Mine Lök Beyaz’dan oluşan heyet  İstanbulZeytinburnu ile Bolu Belediyelerine bir ziyaret  gerçekleştirdiler. Ak PartiYerel Yönetimlerden sorumlu Diyarbakır İl  Başkan Yardımcısı MustafaSevinç’in de hazır bulunduğu ziyarette “kardeş  belediyecilik” faydalarıve deneyim paylaşımı konuşuldu.
Diyarbakır’ın ilçe ve belde belediyelerinin Batıdaki belediyelerle  buluşmasınıamaç edinen toplantıların başlangıcını yapan Cuma İçten ve  diğer MilletvekilleriHem Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın hem de  Bolu Belediye BaşkanıAlaaddin Yılmaz’a gösterdikleri  misafirperverlikten dolayı teşekkür ettiler.
Halka hizmet noktasında hiçbir zaman ayrımcılık yapmadıklarına dikkat  çekenAk Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten “Türkiye’de yaşayan  herkes aynıağacın yapraklarıdır. Edirne’de yaşanan acı Hakkari’de de  hissediliyor. Herne kadar birileri bu sevgiyi, bu kardeşliği ve  hoşgörüyü bozmaya çalışsa daasla başarılı olamayacaklardır. çünkü biz  Sayın Başbakanımızın her fırsattasöylediği “Yaratılanı Yaratan’dan ötürü  seviyoruz” anlayışıyla hareket ediyoruz.çünkü biz hizmette ayrımcılık  olmadığını çok iyi biliyoruz” dedi.
BU NOKTAYA GELMESİ SEVİNDİRİCİ
Göreve geldiği günden bu yana Diyarbakır’ın sorunlarını çözmek için gece  gündüzdemeden çalıştıklarını vurgulayan İçten, “Şehrimizde BDP  ağırlıklı belediyebaşkanları var. Halka hizmet ederken ‘şu bizdendir bu  bizden değildir’ mantığı ilehareket ediyorlar. öyle ki kendilerine oy  vermeyenlerin sularını dahi kesiyorlar.İnsan fıtratında olmayan bu  davranışlar gerçekten acı verici. Partimizin 2 ilçe, 6belde belediye  başkanı var. Bunların güçlenmesi ve halka hizmet adına gereklidesteğin  verilmesi bizler için çok önemli. Bu nedenledir ki, birkaç ay önce  buçalışmayı başlattık. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hüseyin  Tanrıverdi’nin evsahipliğinde çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ,  çüngüş BelediyeBaşkanı Mehmet Geçitli, Bismil Anbar Belediye Başkanı  Fehmi Kardeşoğlu,Bağlar Alatosun Belediye Başkanı Ahmet Karacadağ,  Silvan Bayrambaşı BelediyeBaşkanı Mehmet Han Sansarkan, çüngüş  Yukarışeyler Belediye Başkanı Eminçelik, Bismil Yukarısalat Belediye  Başkanı Ferit Başak ile birlikte ilk toplantımızıyaptık. Daha sonra  Silvan Bayrambaşı Belediye Başkanımız Mehmet Han SanSansarkan’ın  ağırlamasıyla ikinci toplantımızı gerçekleştirdik. Bu  toplantılardaeksikliklerin giderilmesi, sorunların çözüme kavuşması için  fikir alışverişindebulunduk. Kardeş Belediyecilik anlayışını ilimizdeki  belediye başkanlarımıza
yansıtmanın ne kadar doğru olduğunu gördük. Ve sonrasında Sağ  olsunlarZeytinburnu Belediye Başkanımız Murat Aydın Bolu Belediye  Başkanımız AlaaddinYılmaz ve Bursa Osmangazi belediye Başkanımız Mustafa  Dündar bu çağrımızakulak verdiler. İnşallah kardeşlerine yapacakları  destekle gelişmelerine katkıdabulunacaklar. Başlattığımız bu çalışmanın  buraya gelmesi çok sevindirici birdurum” diye konuşarak şunları söyledi:
öTEKİLEŞTİRME KİTABIMIZDA YAZMAZ
Bugün Zeytinburnu ve Bolu Belediyelerini ziyaret ettik. 16 Mart’ta  BursaOsmangazi Belediyesini ziyaret edeceğiz. Herkes şunu çok iyi  biliyor. Buülkede Belediyecilik denince akla ilk gelen isimlerin başında  Genel Başkanımızve Başbakanımız var. Ak kadroların yönettiği  belediyeler ve başkanlarıSayın Başbakanımızın yolunda gidiyor ve O’nu  örnek alıyor. ötekileştirmeya da ayrıştırma asla bizim kitabımızda  yazmaz. Sayın Murat Aydın ve SayınAlaaddin Yılmaz da belediyeciliğin en  iyisini yapıyorlar. Bakın Zeytinburnuönceden gecekondu ve ilçeye  yakışmayan bir görüntü içindeydi. Ama şimdibaktığınızda düzenli  sokakları ve caddeleri olan çağdaş bir ilçe. Alt yapı sorunuyok. örnek  bir belediye. Keza Bolu Belediyesi de öyle. Bakın nüfus 80 biniken, 800  personel ile hizmet veriliyordu. Şu anda nüfus 120 bin  civarında.Belediye personelinin sayısı 300. Bu ne demektir, az maliyet  kaliteli hizmetdemektir. Ve her iki belediye sınırları içinde çeşitli  etnik gruplara mensupvatandaşlarımız var. Ve her ikisi başkalarının  yaptığı gibi davranmıyor. çünküonlar ötekileştirme yerine hoş görü,  sevgi, saygı ve kardeşlik anlayışıyla hareketediyor. Sağ olsunlar var  olsunlar. Burada amaç maddi ve lojistik destektenziyade onların  tecrübelerinden faydalanmak. Yaptığımız ziyaretler  neticesindeyazacağımız raporlar doğrultusunda ilgili bakanlıklarla  görüşüp belediyelerimizineksikliklerinin tamamlanması noktasında destek  isteyeceğiz. Bu görüşmeler hembelediyelerimizin gelişmesi hem de Doğu  Batı buluşması adına güzel bir durum.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır da bizim için önemli. Tarihine  yakışan,değerlerine yakışan bir anlayış ile yönetilmesi gereken bu kent  maalesef kötüniyetli kişilerin emellerine alet ediliyor. İnşallah 2014  Yerel Seçimlerinde halkımızkendisini geriye götürenlere prim vermeyecek.  Mesela İl özel İdaresi BDP’liBelediyelerin etkisinde kalıyor. Bunu yok  edeceğiz. Hizmetler maalesef halkınayağına gitmiyor. Amacımız 365 gün 24  saat yaşayan bir Diyarbakır’ı ortayaçıkartmak. Teşkilat olarak buna  hazırız. 2014 Mart’ında yepyeni bir Diyarbakır’ınortaya çıkaracak  belediye başkanlarımız olacak.
EMEĞİ GEçENLERE ŞüKRANLARIMI SUNUYORUM
Batı’daki Kardeş Belediye Başkanlarımız da ilimize gelecekler. 6 Nisan  gibiplanladığımız buluşmanın çok faydalı olacağına inanıyorum. Sayın  Başkanlarımızgelip kardeşlerinin çalışmalarını yerinde inceleyecekler.  Ve tecrübelerini yerindeaktaracaklar. Bu vesile ile bu buluşmalarda  emeği geçen Milletvekillerimiz Galip
Ensarioğlu, Mehmet Hamzaoğulları, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat, İl  BaşkanımızHalit Advan, Başkan Yardımcımız Mustafa Sevinç ve diğer  teşkilat mensuplarımız,ilçe ve belde belediye Başkanlarımıza  şükranlarımı sunuyorum.
KARDEŞLERİMİZİ AĞIRLAMAK ŞEREFTİR
Zeytinburnu ve Bolu Belediye Başkanları Murat Aydın ve Alaaddin Yılmaz
da Diyarbakır heyetinin kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları
memnuniyeti dile getirerek, “Kardeş kentimizin kardeş insanlarını buralarda
ağırlamak bizleri mutlu kılmıştır. Onları ağırlamak bizim için şereftir.

Pin It

Comments are closed.