KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ ÜZERİNDEİFTAR BİR BAŞKADIR

\"\"

KARDEŞLİK KöPRüSü üZERİNDE İFTAR BİR BAŞKADIR

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in öncülüğünde başlatılan ve diğer bölge milletvekillerinin desteğiyle kurulan kardeşlik köprüsü amacına ulaştı. 

Diyarbakır’ın ilçe ve belde belediyelerinin Batıdaki belediyelerle buluşmasını ilke edinen toplantılar sonunda inşa edilen köprü çermik’e kadar uzandı. çalışma kapsamında İstanbul Zeytinburnu Belediyesi ile Diyarbakır çermik, çüngüş ve Yukarı Şeyhler Belediyeleri arasında oluşan kardeşliğin ilk iftarı verildi. 

çermik Belediye binası önünde 1000 kişiye verilen iftara Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri, Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, çermik Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçitli, Yukarı Şeyhler Belediye Başkanı Emin çelik, Ak Parti MKYK üyesi Necla Hattapoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Yağmur, İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Alsaç, Gökhan Kasap, Sason Belediye Meclis üyesi Cahit Bayram, Zeytinburnu Ak parti İlçe Başkan Yardımcısı Yıldırım Emel’in yanı sıra partililer ve vatandaşlar katıldı. 

Milletvekilleri, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve beraberindekileri çermik Belediye Başkanı İlçe girişinde kalabalık bir grupla karşıladı. Daha sonra çermik Belediye binasına geçen grup Akdağ’ın makamında belediyecilik hizmetlerine ilişkin sohbet etti.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen sohbet sonrası Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve Milletvekilleri belediye bahçesine inerek masalardaki yerlerini alan çermiklilerin aralarına karıştılar. 

Oruçların açılmasıyla kürsüye çıkan çermik Belediye Başkanı Akdağ iftara katılanlara teşekkür ederek, “Barış ve kardeşliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde gerçekleşen bu buluşmanın anlamını anlatmaya kelimeler yetersiz kalır. Umarım bu kardeşlik tüm dünyaya örnek olur” dedi. 

En büyük arzusunun çermik’i görmek olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu’nun Diyarbakır, Diyarbakır’ın da Zeytinburnu olduğunu söyledi. Kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı memnun olduklarını da ifade eden Aydın: “Paylaşmanın mutluluğunu çermik\’te yaşadık. İyi ki gelmişiz, iyi ki bu havayı teneffüs etmişiz. Zeytinburnu\’nda birçok çermikli, Diyarbakırlı kardeşimiz yaşıyor. Biz o kardeşlerimiz sayesinde Diyarbakır\’ı sevdik. Zeytinburnu ile çermik arasında gönül köprüsü kurduk. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

AK KADROLAR AYRIM YAPMAZ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ise, Zeytinburnu Belediyesi’nin bu proje ile kendilerine kardeşlik eli uzattığına vurgu yaparak: “Paylaşmanın mutluluğunu çermik\’te yaşadık. Birlikte mübarek ramazan ayının orucunu açıyoruz. Ak Partiyi iktidar yapan yerel yönetimlerdeki başarılardır. Sayın Başbakanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra, kavşaklar, yollar en güzel hale geldi. çöp, çevre temizliği ve su, hiçbir sorun yaşanmadı. çöpler zamanında alındı, çevreye düzenleme getirildi ve susuzluk son buldu. Sadece İstanbul’da değil, yurdun her yerindeki Ak kadrolar 2004 yılından bu yana hizmetin en güzelini yapıyorlar. Şehirlerdeki yaşam standartları yükseldi. 

İsteğimiz bu başarılar Diyarbakır’a da taşınsın. İşte bu yüzden Kardeşlik Projesini başlattık. Daha önce Zeytinburnu Belediyesinden teknik bir ekip ilçelerimize ve beldelerimize gelerek ciddi bir çalışma başlatmışlardı. Bugün de bunun sonuçlarını alıyoruz. Her iki mekan da vatanımız. Zeytinburnu ve çermik , çüngüş ve Yukarı Şeyhler birlikte düşünecek birlikte hareket edecektir. 
Böylelikle Sayın Murat Aydın belediyecilikteki bilgi ve birikimlerini aktaracaktır. 

Ak Partili belediyeler asla din, dil, ırk ayrımı yapmaz. bizler halka hizmet götürürken başka partilere mensup belediyeler gibi, “hangi partiye oy verdiniz. Orada burada adamınız var mı” gibi sorular sormayız. İşimiz hizmet, gücümüz millettir bizim. İnşallah Diyarbakır’daki belediyelere de Ak kadroları yerleştireceğiz. İlk yerel seçimlerde ak kadroları göreve getireceğiz. 

Bu vesileyle bu kardeşliğin bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diliyor, başta Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hüseyin Tanrıverdi olmak üzere tüm emeği geçenlere şükran ve minnetlerimi sunuyorum” dedi.

Pin It

Comments are closed.