Kurban Bayramı Tebriği

AK Parti 24.Dönem Diyarbekir Milletvekili Cuma İçten, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Mesajında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan İçten, ülkede bu yıl bayrama farklı bir ruhla girildiğine değindi.

ÜLKEMİZDE ve DÜNYADA ÇOK ŞEYLER DEĞİŞTİ

Geçen yıllardaki kurban bayramlarına göre bu yıl daha farklı bir bayram atmosferinin oluştuğunu söyleyen İçten;” Bir kurban bayramını daha birlikte idrak edeceğiz. Geçen yıl kurban bayramından bugüne ülkemizde ve dünyamızda çok şeyler değişti.” dedi. Dünya’da ki insanlık onuru ve müslüman kanının akıtılmasına da dikkat çeken İçten, ”Lakin Dünya’da değişmeyen, insanlık onurunun ayaklar altına alınması, müslümanların kanının akıtılması, mazlumların göz yaşları,  kadınların, çocukların öldürülmesi, asker ve polislerimizin şehit edilmesi oldu.” diye konuştu.

İslam coğrafyasındaki sivil ve mazlumların suçsuz yere katledildiklerini belirten İçten, “Bu insanların tek suçu Müslüman olmaktır.” dedi. Türkiye’de egemenlik hakkının milletin elinden alınmak istendiğini dile getiren İçten,” Ülkemizde egemenlik hakkını elimizden almak isteyenler dahili ve harici düşmanlar ile işbirliği içerisinde bizlere savaş açtılar. Fakat başarılı olamadılar.” şeklinde konuştu.

 

15 TEMMUZ RUHU

15 Temmuz’da farklı din, dil, ırk ve siyasi görüşteki insanların ayrım yapmadan vatanı savunmak için bir araya geldiklerini söyleyen İçten, “Farklı siyasi fikirlere, yaşam tarzlarına, ırklara ve dillere sahip insanlarımız 15 Temmuz’da bir araya gelmiş; Vatan, Millet, Devlet, Bayrak için hep birlikte canlarını ortaya koyarak milli bir duruş sergilemişlerdir.” diye açıklama yaptı. Bayrama ülke genelinde farklı bir ruh ile girildiğine değinen İçten, 780 bin kilometrekarede birliğin ve beraberliğin hakim olduğunu söyledi. İçten;” Bu ülkenin batısı doğusu ile, farklı renk ve dilleri ile, mezhepleri ile, bu değerlerin tamamının hepimizin ortak aidiyeti olduğunu tüm dünyaya haykırdık.” dedi.

Ülkede uzun süredir ilk defa böyle bir atmosferin yaşandığını belirten İçten, “Bu düşüncedeki farklı yaşam, farklı kültür, farklı siyasi görüşe sahip tüm insanlarımızın Kurban Bayramını en kalbi, en içtem dileklerim ile kutlar, yarınların dünyamıza, ülkemize, insanlığa ve tüm dinlere barış ,sevgi ve kardeşlik getirmesini yüce Allah’tan dilerim.” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.