MİSAFİRPERVERLİĞİMİZİEN GÜZEL ŞEKİLDE GÖSTERDİK

\"\"

 

MİSAFİRPERVERLİĞİMİZİ EN GüZEL ŞEKİLDE GöSTERDİK

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit başkanlığında,24 kadın milletvekilinin kenti ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Herkese açtığımız gönlümüzü milletvekili dostlarımız ve Sayın Akşit’e gösterdik” dedi. 

Aralarında Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar ve Sivas Milletvekili Nursuna Memecan\’ın da bulunduğu 24 kadın milletvekili ve Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini havaalanında kalabalık bir partili grup karşıladı. 

Havaalanındaki karşılama törenine, Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Cuma İçten, Galip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat, İl Başkanı Halit Advan İl Kadın kolları Başkanı Sibel Yağmur’un yanı sıra ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. 

Heyet il olarak Bağlar Kaymakamlığı Kadın Destek Merkezi\’ni ziyaret ederek, kurslarda eğitim gören kadınlarla görüştü. Kadın destek merkezindeki incelemeleri bitiren grup bölge milletvekilleriyle birlikte Gazi caddesine giderek esnaf gezisi yaptı. Yaklaşık bir saat süren esnaf gezisinde Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten misafirlere kentin tarihi mekanlarını da gezdirdi. Misafir milletvekilleri gördükleri ilgiden dolayı Diyarbakır halkına teşekkür ettiler. Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Ulu Camii ve tarihi sokaklara hayranlıklarını gizleyemeyen vekiller Huzurevleri Mahallesinde bulunan bir aileyi ziyaret ettikten sonra, kendileri ve teşkilat mensupları için programlanmış iftara katıldılar.

BAKAN EKER DE EŞLİK ETTİ
İftar sonrası Gazi Köşküne giden heyet içilen çaylar edilen sohbetler eşliğinde güzel bir gün geçirdiler. Buradaki buluşmaya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak da eşlik etti. 

HEDİYELERLE UĞURLANDILAR
Sekiz medeniyete ev sahipliği yapmış, peygamberleri ve sahabeleri içinde barındıran Diyarbakır’da gün boyu temaslarda bulunan heyeti Ankara’ya yine kalabalık bir grup uğurladı. Havalimanında kendileri için hazırlanmış hediyeleri alan kadın Milletvekilleri unutamayacakları hatıralarla kentten ayrıldılar.

KARDEŞLİK VE BARIŞIN ŞEHRİNİN GöNüL KAPISI HEP AçIKTIR
Bütün gün kente gelen misafirlere adeta rehberlik eden Cuma İçten “Biz birlikte Türkiyeyiz” sloganının ne denli doğru olduğunu bir kez daha gördük. Gelen milletvekili arkadaşlarımızı ve Kadın Kolları Genel Başkanımızı Diyarbakır’da ağırlamak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Belki süremiz kısaydı. Ancak kısa da olsa şehrimizin en güzel yerlerine götürdük. Bu ziyaretin ramazan ayına denk gelmesi de ayrıca sevindirici. Onlarla kucaklaşıp sohbetler ettik. Oruçlarımızı da onlarla açtık. Diyarbakır’ın ne kadar misafirperver olduğunu sağ olsunlar esnafımızdan, halkımıza kadar herkes gösterdi. Bizim kapımız tüm insanlığa her zaman açıktır. İlimizin barış, sevgi, kardeşlik, hoş görü şehri olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdik” dedi.

Pin It

Comments are closed.