NEVRUZ HERKESİN BAYRAMIDIR

 NEVRUZ HERKESİN BAYRAMIDIR

 

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla yayınladığı Nevruz Mesajında barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörüye vurgu yaptı.

 

Nevruz’un sadece Kürtlerin ve Türklerin Bayramı olmadığını belirten Cuma İçten, “Birlik ve beraberliği tehdit edenlere karşı dik duruş sergilenmeli, herkes ulusal değerlerimize saygı göstererek, sahip çıkarak bu bayram duygusunda birleşmelidir” dedi.

 

Baharın habercisi bu güzel Nevruz’da, bu güzel yeni günde herkesi sevgi, saygı ve bahar duyguları güzellikleri ile selamladığını söyleyen İçten şöyle devam etti:

 

NEVRUZ YENİ BAŞLANGIçLARDIR AK PARTİ YENİLERİN PARTİSİDİR

 

Nevruz bir dirilmedir. Nevruz birliktir, Nevruz Dirliktir. Nevruz börtü böcekten tutun da evrendeki tüm varlıkların neşelendiği, kıpır olduğu bir süreçtir. O nedenledir ki, hepimiz bu süreçte birer görev üstlenelim. Ak parti bunu yaptı. Ak Parti yenilerin başlangıcıdır. 2002 yılında Ak Parti iktidara gelmesiyle, 80 yıldır ülkemizin üzerine atılan ölü toprağını kaldırarak yeniden dirilme sürecini başlatmıştır. 11 yıllık iktidar sürecimizde sağlık, eğitim, ekonomi, ulaştırma, tarım, enerji ve demokratikleşme gibi pek çok alanda seksen yılda yapılamayanı yaptık. Dış politikada her şeye evet diyen bir yapıdan, Dünyada söz sahibi olan bir ülke konumuna geldik. Bu bağlamda nasıl ki nevroz tabiatın yeniden dirilişinin başlangıcıysa, Ak Parti’de Türkiye’nin dirilişinin başlangıcı olmuş ve bu dirilişi devam ettirmektedir.

Uzun yıllardır Kürtleri ve Türkiye’de yaşayan diğer halkları ezen, sömüren ve inkar eden siteme karşı mücadele ederek asimilasyon politikasına son vermiştir. önceden bir Kürdün kaymakam, vali, general, başbakan hatta cumhurbaşkanı olmasına izin verilirdi ancak Kürdün Kürt olmasına izin verilmezdi. Kürt her şey olabilirdi ama Kürt olması yasaktı. Ak Parti, Kürdün hem Kürt hem kaymakam hem vali, hatta milletinin vekili olmasının yolunu açmıştır.

ülkemizi, Kürtçe kurslarının hayal dahi edilemediği günlerden anadilde eğitimin yapılabileceği düzeye taşımıştır. OHAL’i kaldırarak, geçmişte halkımıza yapılan zulümlerle hesaplaşarak, Ergenekon ve devletin içine sızmış çetelerle mücadele ederek halka zulüm eden sisteme başkaldırmıştır.

 

Kısaca Ak Parti bir bahar gibi ülkemizin üzerine çökmüştür. Milletimizin teveccühü ile bu bahar hiç bitmeyecektir. NEWROZ PİROZ BÊ NEVROZEŞIMÂ PİROZ BU NEVRUZ KUTLU OLSUN

 

Sevgi için barış için kısaca tüm güzellikler için söylenecek her söz aynı amacı taşır. Bakın ben hem Kürtçe, hem Türkçe hem de Zazaca söylüyorum. ‘Newroz piroz bê, Nevruz kutlu olsun, Nevrozeşımâ piroz bu’

 

 

Gelin sevgiyi, kardeşliği, hoşgörüyü bir ip yumağı yapalım. Dertleri üstünü Barış duygularımızla bağlayıp kimsenin göremeyeceği Kadar uzaklara götürelim ve orda imha edelim dertleri barışlar kalsın hayatımızda.

 

BARIŞ İçİN MüCADELE EDİYORUZ

 

Büyük Millet Meclisi samimi olarak barış istiyor Cidden barış istediğimizi herkes anlayabilir çünkü memleketimizi imar edebilmek için barışa muhtacız.

 

Barışı kanla değil, mürekkeple imza etmek istiyoruz.

Tüm dünyada sevgi, barış, kardeşlik duygularıyla kutlanan Nevruz’u, biz de ülkemizde bu duygu ve düşüncelerle kutlamalı, barış ve kardeşliği bozacak davranışlara fırsat vermemeli, etnik kökeni, dili, dini ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin aynı sevinçte buluşmasına katkıda bulunmalıyız.

 

DİYARBAKIR BAŞTA OLMAK üZERE TüM BöLGE HUZURA ERECEK Diyarbakır ve bölge illeri çok güzel bir ortamı yakalamış durumda. Milli birlik ve kardeşlik projesinde tüm halkı kucaklamayı hedefliyoruz. Sadece Diyarbakır için değil, Mardin\’de, Batman’da Siirt’te öyle. Güney ve Doğu Anadolu’da çok güzel bir ortam oluştu. Milli birlik ve kardeşlik projemiz 10 yıldır devam eden bir projedir. Biz bu projede herkesi kucaklamak istedik. Herkese sahip çıkmak istedik. Değerlerimize, örf ve geleneklerimize sahip çıkarak bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Bir barış ortamı oluşturuyoruz. çözüm sürecindeyiz. Terörü bitirmek istiyoruz. Bu konuda herkes olumlu, herkes bizden yana ve barışı istedikleri bir noktada şu anda. Dolayısıyla biz buna devam edeceğiz.

Kürdü, Türkü, Arap’ı, çerkez’i ve bu ülkede yaşayan tüm halkların kardeşliğinin daha ileri düzeyde yaşanması, ülkenin her yerinde Nevruz güllerinin özgürce açılması, barış ve kardeşliğin ortak dilimiz olması dileğiyle tüm halkımızın Nevruz’unu kutlayarak, İlim Adamı Yunus Emre’nin şu sözlerini sarf etmek istiyorum. Gelin tanış olalım, işin kolayın tutalım

Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz.

Pin It

Comments are closed.