NEWROZ PİROZ BÊ (KUTLU OLSUN)

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Nevruz ile ilgili bir  açıklamayaptı. Nevruz’un sadece Kürtlerin değil, yer yüzünde yaşayan  herkesinbayramı olduğunu belirten İçten: “Newroz Piroz Bê Kutlu olsun”  diyerekkutlamaları savaşa çevirenleri Kürt Halkına ihanet etmekle  suçladı.
BöYLE NEVRUZ KUTLANMAZ
Görüyorum ki yine birileri bu mutlu günü kan gölüne çevirmek için çaba  sarfediyor. Daha Bayram (21 Mart) gelmeden ortalığı toz duman etmeye  başladılar.Nevruz Zalimlere karşı başkaldırı demek. Nevruz Yeni gün  demek, Bayramdemek, Baharın Müjdecisi demek. Bunu bilmeyen zihniyetler  ne yaparlarsayapsınlar gerçek Kürt Halkı Nevruz’u adına yakışır bir  şekilde kutlayacaklar.Otobüsler yakılıyor, elektrik direkleri yıkılıyor.  Cep telefonu istasyonları yerle birediliyor. Bu görüntülerin neresi  bayram. Nasıl ki milli ve dini bayramlarımız var.Ve bu bayramlarda  coşkulu oluyoruz. Bahar bayramında da, baharın gelişinesevinelim ve  ruhuna uygun bir şekilde kutlayalım.
NEVRUZ KCK’NIN ve BDP, PKK’NIN BAYRAMI MI?
Nevruzun sadece Kürtlerinmiş gibi ortaya atılması doğru bir şey  değildir.Ortadoğu’da yaşayan Türk’ün de Kürt’ün de bayramıdır. BDP, KCK  ve PKKbunu sahiplenmeye çalışıyor. Adama sormazlar mı? Madem bayram  diyorsunuzneden işyerlerini, Kürtlerin malını yakıp yıkıyorsunuz? Baz  istasyonlarıAraçları yakılanlar Kürt değil mi? Zarar Görenleri  Diyarbakırlı ya da Kürtolarak görülmüyor mu? Bu ne perhiz ne lahana  turşusu? Bunları yapanlar neDiyarbakırlıdır ne de Kürt’tür. Bu resmen  ihanettir.
DEHAKLAR ARTIK YOK AK PARTİ VAR
Geçmişte Dehak gibi Zalimler vardı. Demirci Kawa ve arkadaşları bu  zalimleritarihin derin sayfalarına gömdüler. Halkımızın binlerce yıldır  kutladığı, DemirciKawa’nın zalim Dehak’a karşı başkaldırdığı ve baharın  gelişini müjdeleyen birNevruz’a daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Ortadoğu ve orta asyahalkları için baharı müjdeleyen nevruz, Kürtler  için zalimlere başkaldırmaanlamına da gelmektedir… Dolayısıyla nevroz,  hem yeniden dirilme hem debaşkaldırma anlamını taşıyor.
2002 yılında Ak Parti iktidara gelmesiyle, 80 yıldır ülkemizin üzerine  atılanölü toprağını kaldırarak yeniden dirilme sürecini başlatmıştır. On  yıllık iktidarsürecimizde sağlık, eğitim, ekonomi, ulaştırma, tarım,  enerji ve demokratikleşmegibi pek çok alanda seksen yılda yapılanamayanı  yaptık. Dış politikada her şeyeevet diyen bir yapıdan, Dünyada söz  sahibi olan bir ülke konumuna geldik. Bubağlamda nasıl ki nevroz  tabiatın yeniden dirilişinin başlangıcıysa, ak partideTürkiye’nin  dirilişinin başlangıcı olmuş ve bu dirilişi devam ettirmektedir.
Zalim Dehak’a başkaldıran Demirci Kava misali, Ak Parti ve Sayın  BaşbakanımızRecep Tayyip Erdoğan modern Dehaklara başkaldırmıştır. Uzun  yıllardır Kürtlerive Türkiye’de yaşayan diğer halkları ezen, sömüren ve  inkar eden siteme karşımücadele ederek asimilasyon politikasına son  vermiştir.
önceden bir Kürdün kaymakam, vali, general, başbakan hatta  cumhurbaşkanıolmasına izin verilirdi ancak Kürdün Kürt olmasına  verilmezdi. Kürt her şeyolabilirdi ama Kürt olması yasaktı. Ak Parti,  Kürdün hem Kürt hem kaymakamhem vali, hatta milletinin vekili olmasının  yolunu açmıştır.
ülkemizi, Kürtçe kurslarının hayal dahi edilemediği günlerden anadilde  eğitiminyapılabileceği düzeye taşımıştır. OHAL’i kaldırarak, geçmişte  halkımıza yapılanzulümlerle hesaplaşarak, Ergenekon ve devletin içine  sızmış çetelerle mücadeleederek halka zulüm eden sisteme  başkaldırmıştır.
Kürdü, Türkü, Arap’ı, çerkez’i ve bu ülkede yaşayan tüm halkların  kardeşliğinindaha ileri düzeyde yaşanması, ülkenin her yerinde Nevruz  güllerinin özgürceaçılması, barış ve kardeşliğin ortak dilimiz olması  dileğiyle tüm halkımızınNevruz’unu kutlayarak, Newroz Piroz Bê (Nevruz  kutlu) olsun diyorum

Pin It

Comments are closed.