ÖĞRENCİLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR, SAHİP ÇIKMAK GÖREVİMİZDİR

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten 2011-2012 eğitim öğretimyılının bitmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
öğrenciler ve veliler için oldukça yorucu bir dönemi daha geride  bıraktıklarınıbelirten İçten anne ve babalara seslenerek: çocuklarımızın  karnelerindeki notlaristediğimiz şekilde olmayabilir. Böyle oldu diye  yarınımızın aydınlık yüzlerininmoralini bozmamak gerekir. Bugün kötü not  yarın da aynı olacak diye bir şeyyok. Onları daha çok motive edip,  başarılı olabilmeleri için yol göstermek endoğru yoldur. Sizler de  göreceksiniz ki, çocuklarımız en iyi noktalara gelecekler”dedi.
GEçMİŞ YILLARIN ACISINI çIKARTIYORUZ
Türkiye’yi yarınlara taşıyacak yeni neslin eğitimlerini en iyi şekilde  sağlamakiçin Ak Parti İktidarının sürekli çalışma içinde olduğunu  vurgulayan Cumaİçten, “2002′de 7,5 milyar TL olan Milli Eğitim Bakanlığı  bütçesini, 2011′de 34milyar TL’ye çıkardı. Bu bütçe, okullarımızın  geliştirilmesi ve öğrencilerimiz içinharcandı. 2003- 2011 yılları  arasında 160 bin yeni derslik inşa edildi. Bu rakam,Cumhuriyet tarihi  boyunca yapılan derslik sayısının 3′te 1′i demek. 2003-2004öğretim  yılından itibaren ders kitaplarını öğrencilere ücretsiz olarak verdik.  İlkve orta öğretimde 747 yurt, 920 spor salonu ve 6 bin 146 kütüphane  açtık. Yettimi? Hayır. Daha çok projemiz var onlara dair. 4+4+4 ile  Türkiye’de başka birçığır açtık. Herkes yeteneğine göre meslek sahibi  olacak. İsteyen tıp fakültesinegiderek doktor olacak, isteyen meslek  lisesini bitirip ailesinin ekonomisine katkısağlayacak. İnşallah geride  bıraktığımız acı yılların acısını hakiki eğitimlerleçıkaracağız” diye  konuştu.
KAYBEDECEK TEK BİR öĞRENCİMİZ YOKTUR
Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu  söyleyenAk parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, “Eğitimde  kaybedilecek, feda edilecekbir çocuğumuz bile yoktur” diyerek  öğrencilere hükümet olarak ne kadar sahipçıktıklarına dikkat çekti.
Her çocuğun eğitimde mutlaka başarılı yönünün bulunduğunu da  anlatanİçten, anne ve babalardan bu konuda daha dikkatli olmaları  gerektiğinikaydederek: “öğrencilerimiz geleceğimizdir, geleceğimize  sahip çıkıp yatırımyapmalıyız.” diyerek, şunları söyledi:  “çocuklarımızın yeteneklerini görmek bizsiyasilere de yol gösterecektir.  Bu nedenledir ki, kendimizi onların yerlerinekoyalım ve onların  beklentilerine ulaşmalarında etkin rol oynayalım. Bu vesileyletüm  öğrencilerimizin tatilini kutluyor, hayırlı gelecekler diliyorum.

Pin It

Comments are closed.