OKKAN GÖK KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKMIŞTIR

11 yıl önce Emniyet Müdürlüğü binasından ayrıldıktan hemensonra Şehitlik  Semti Sezai Karakoç Bulvarı’nda makam aracınıniçinde silahlı saldırı  sonucunda öldürülen Eski Diyarbakır EmniyetMüdürü Gaffar Okkan hem  memleketi Sakarya’ da hem deDiyarbakır’da anıldı.
Efsane Emniyet Müdürü için bir açıklama ve anma mesajı da Ak Parti DiyarbakırMilletvekili Cuma İçten’den geldi.
Tam 11 yıl önce 4 koruması ve şoförüyle birlikte hain bir saldırı sonucu  hayatınıkaybeden Gaffar Okkan’ın Diyarbakırlılar için çok önemli bir  kişi olduğuna dikkatçeken İçten, “Gaffar Okkan bugün hala hatırlanıyorsa  demek ki gök kubbede hoşbir sada bırakmıştır” dedi.
DİYARBAKIRLILAR GAFFAR OKKAN’IN HATIRASINA SAHİP çIKMIŞTIR
Ak Parti Milletvekili İçten “Diyarbakır’ın her köşesinde Rahmetli  EmniyetMüdürümüzün resmi asılıdır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kıymetli Müdürümüz Gaffar Okkan ve beş polis memurumuzun 11’nci ölümyıl  dönümlerinde minnet ve şükranla anıyoruz. O hain saldırı sonrası  tümDiyarbakır’da gözyaşları sel oldu. Hatta o yıl Diyarbakırspor O’nun  da katkılarıile Süper Lig’e çıkmıştı. Son maçta İnönü Stadyumu’nda  yaşanan o tarihi anıhiç unutmadık. Tüm tribünler Gaffar Okkan’ın  resmiyle ağladı. Ve o resimler vehatıralar şu anda Diyarbakır’daki  işyerlerinde ve evlerde asılı durumda. KendisiDevletle vatandaş arasında  bir köprü vazifesi yapmıştır. En küçüğünden enbüyüğüne herkesin ayağına  gitmiş ve hayır dualarını almıştır. Diyarbakır vefalı birşehirdir.  Diyarbakır kendisini seven kendisine hizmet eden kendisiyle içli dışlı  olanherkesi kalbinin en müstesna yerinde saklar. O ve mesai  arkadaşlarını bir kezdaha rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Pin It

Comments are closed.