ONLAR İÇİN HİÇBİRMASRAFTAN KAÇINMAYIZ

 \"\"\"\"

ONLAR İçİN HİçBİR MASRAFTAN KAçINMAYIZ

Milletvekili seçildiği Diyarbakır’da çalışmalarını sürdüren Ak Partili Cuma İçten, hafta sonu olmasına rağmen hızını kesmedi. Eşi Ayşenur İçten ile birlikte güne Diyarbakır Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek başlayan İçten, sırasıyla çocuk Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek hastalara karanfil dağıttı.

 

Cevatpaşa Mahallesi’nde birkaç yardıma muhtaç aileye yardımda bulunan İçten, daha İki taziye evine de giderek, cenaze yakınlarına başsağlığı diledi. Diyarbakır sokaklarını sıcağa ve oruca rağmen dolaşan İçten, akşam da, Türkiye Sakatlar Derneği ile Şehit Ali Haydar Bengi Derneklerinin verdiği iftara katıldı. Teravih namazını Demirok Camii’nde kılan İçten, sahuru da Kayapınar’da konuk olduğu bir evde yaptı.

 

İLK DURAKTA DUYGUSAL ANLAR

 

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, eşi Ayşenur İçten ile birlikte Diyarbakır Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi\’ni ziyaret ederek, Kurum Müdürü Abdullah Tetik’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Zihinsel ve Bedensel Engelli 70 kişinin yanı sıra yaşlıların da kaldığı merkezde zaman duygusal anlar yaşandı. Daha önce de kendilerini ziyaret eden İçten ailesini karşılarında gören engelliler ne yapacaklarını şaşırdılar. Ayşenur İçten’e sarılarak hasret gideren Kezban isimli bir engelli kendilerini ziyaret eden gruba ‘etek sarı sen etekten sarısın’ türküsünü söyledi. Bir engellinin Adile Naşit, üzülen ve sevinen kedi taklidi yapması oradakileri güldürdü.

 

Rehabilitasyon merkezinde bir açıklama yapan Cuma İçten Engellilerin eğitilmesi ve engellerinin kaldırılması sosyal devletin en önemli görevi olduğunu söyledi.

Bakım ve rehabilitasyon Merkezine sık sık geldiğini belirten İçten: “Bugün buraya  engelli çocuklarımıza yaşlılarımıza bir nebze de olsa moral vermeye geldik. Bugün bir kez daha gördük ki, iktidar olarak onlar için yaptığımız çalışmalar ne kadar doğruymuş. Onlar zihinsel de bedensel de engelli olsalar toplumun vazgeçilmez bir gerçeğidir. Onlara bakmak devletimizin boynunun borcudur” dedi.

 

Personelin sabırla ve aşkla kutsal bir görev yaptığını ifade eden İçten, “Bu yavrularımızı devletimiz bize emanet ettiler, bizler elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Onların bir gülümsemesi ya da bir adım atması bizim için dünyalara değer. O nedenle onları unutmayacağız yalnız bırakmayacağız. Zaten Ak parti olarak kendimize düşenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Her birinin bakımı ve rehabilitasyonu için hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Bu arada şunu söylemeden de edemeyeceğim. Bölgedeki belediyelerin bu konuda yaptığı hiçbir şey yok. Batıdaki Ak partili belediyeler gibi projeler üretseler hayata geçirseler kötü mü olur? Onlar yapmasa da biz onların emrinde olmaya devam edeceğiz. Herkes bir düşünsün onların yerinde biz de olabilirdik” diye konuştu. 

Pin It

Comments are closed.