Ortadoğu Mobilya ve Dekorasyon Fuarı cuma içten

 


DİYARBAKIR BüYüMEYE VE CAZİBE MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, TüYAP tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen “Ortadoğu Mobilya ve Dekorasyon Fuarı”, “Ortadoğu Gıda Fuarı” ve “Ortadoğu Moda Fuarı”nın açılışına katıldı. Yaptığı açıklamada, bölgenin ticaret merkezi Diyarbakır’da gerçekleştirilecek fuarlarda 100’e yakın firmanın ürün ve hizmetinin sunulacağını belirten Cuma İçten, 4 gün sürecek fuarlarda 100 firmanın 20 binin üzerinde ziyaretçi ile buluşturulmasının hedeflendiğine dikkat çekti. Fuarların önemine vurgu yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten:

DİYARBAKIR YENİ YATIRIMLARLA SEKTöRE YöN VERECEKTİR

“Diyarbakır’da dördüncü kez gerçekleştirilecek bu fuarlar, sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme, ihracat imkanı sağlayabilme, stokların eritilmesi konularında katılımcılara yardımcı olacaktır. üç farklı sektörün bir araya getirilmesi ile sinerji yaratmış olup, birbirini tetikleyen bu konuları, Diyarbakır’da tek çatı altında toplama başarısını gösterdik. Diyarbakır başta olmak üzere bölgenin üretimini ve ticaret gücünü gösterecek olması açısından da bu fuarlar önem ifade ediyor. Bu anlamda Diyarbakır’ın yeni yatırımlarla sektöre farklı bir yön vereceğine inancımız sonsuzdur.”

AMACIMIZ DİYARBAKIR’I FUARLAR ŞEHRİ HALİNE GETİRMEK

Mobilya ve dekorasyon, gıda ve gıda teknolojileri ile moda sektörlerinin tüm gelişmeleri ve yeniliklerinin sunulacağı fuarlara Irak, İran, Cezayir ve Ermenistan’dan gelecek heyetler de ayrı bir renk katacak. Ama en önemlisi de bu tarz fuarların ve oluşumların Diyarbakır’ın bu sektörlerde öncelikle bölgeye ardından da hem ülkemize hem de dünyaya açılan bir kapı olmasıdır. Farklı yatırımlar ve yepyeni fuarlarla Diyarbakır’ımız cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Amacımız Diyarbakır’ı hak ettiği yere getirirken aynı zamanda Fuarlar şehri yapmaktır.” diyerek sözlerini noktaladı ve katılımcıların standlarını ziyaret etti.

Pin It

Comments are closed.