\”PROJELERİN TAMAMLANMASI İÇİN TÜMGÜCÜMÜZÜ KULLANACAĞIZ\”

Meclis’in tatile girmesiyle birlikte soluğu seçim bölgesinde alanAk  Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten kendisine destekveren  seçmenlerine ziyaretlerini sürdürüyor. Her fırsatta “Biztüm  Diyarbakır’ın vekiliyiz” diyen İçten, Silvan Barajı ve  Bingöl-Erzurum-Trabzon karayolunun değişen güzergah çalışmalarıhakkında  açıklamalarda bulundu.
Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten tatil yapmadan çalışmalarına  devamediyor. Diyarbakır’da bulunan İçten, köylere ve ilçelere giderek  hemşehrileriylesohbetler ediyor. Hemşehrilerinin istek ve taleplerini  kendisinin kullandığıajandaya not eden Cuma İçten, çözülmesi gereken ne  kadar problem varsa elbirliğiyle çözeceklerini söyledi.
SİLVAN BARAJI YAKLAŞIK 5 YIL SONRA HİZMETE GİRECEK
Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten geçtiğimiz ay içinde ilgili  firmaylaanlaşması imzalanan Silvan Barajı projesinin yaklaşık beş yılda  hayata geçeceğiniifade etti. 168 milyon 304 bin Türk Lirası gibi bir  maliyete sahip projenin bitimiylebirlikte bereketli bölge topraklarının  bereketine bereket katacağını vurgulayanİçten: “Silvan Barajının  tamamlanmasıyla birlikte, 245 bin 375 hektar tarımarazisi suya  kavuşacak. Ayrıca enerji üretiminde yöremize ülkemize faydasağlayacak.  çiftçilerimiz yılda bir kez değil, birkaç kez mahsul toplayacak.  SilvanBarajı istihdama da katkılar sağlayacak” dedi.
DİYARBAKIR-BİNGöL-ERZURUM-TRABZON YOLU DAHA RAHAT OLACAK
Yaklaşık 55 milyon Türk Lirası bir maliyete sahip olacak projenin  bitimiyle birlikteDiyarbakır’dan Trabzon’a zorlanmadan gidilebilecek.  Ayrıca yapılması planlananviyadük ve tünellerle, 10-12 saat süren yolun  5-6 saate inmesi düşünülüyor.Proje ile gerek Karayolları ve gerekse  Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriylegörüştüğünü belirten Cuma İçten:  “Diyarbakır-Silvan Bingöl yol ayrımınıngüzergahı çalışmalarının  projeleri onaylandı. Bölünmüş yollar sayesinde kazalaren aza inecek.  Tüneller ve viyadükler de yapılırsa Diyarbakır’dan Karadeniz’egitmek çok  rahat olacak. Seçim öncesi verdiğimiz her sözün takipçisi  olacağız.İster benim, ister diğer vekil arkadaşlarımızın ve isterse  başkalarının projesiolsun, ilimize ve insanımıza katkı sağlayacaksa  bitmesi için tüm gücümüzü sarfedeceğiz” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.