RABBİM HEPİMİZİ O’NUN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİNv

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten yaptığı Kutlu  Haftasıaçıklamasında sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün, barışın  olduğuher yerde akla gelen ilk ismin Son Peygamber Hazreti  Muhammedolduğunu söyledi.
Hazreti Peygamber’in dünyada var olan her türlü kargaşanın içinde  doğduğunubelirten İçten: “O doğduğunda kız çocukları diri diri toprağa  gömülüyordu.Kadınlara insanlık dışı muameleler yapılıyordu. Köleliğin  insan ayrımcılığının,üst düzeyde olduğu anlar yaşanıyordu. İnançsızlık  almış başını gidiyordu. O’nundoğmasıyla birlikte yeryüzündeki tüm  varlıklar neşe içinde oldu. Dünya varoldukça Sevgili Peygamberimizin tüm  güzelliklerini yaşayacak ve yaşatacağız”diyerek sözlerini şöyle  sürdürdü.
BüTüN üMMETİNİ SORGUSUZ SEVDİ
Birbirinize sırt çevirmeyin, birbirinizle çekişmeyin diyordu O Yüce  İnsan. AlemlerO’nun yüzü suyu hürmetine yaratıldı. Sevginin, barışın,  hoşgörünün, simgesiolan Hz. Peygamber Efendimiz yetimlerin de yardıma  muhtaçların da imdadınakoşardı. Haklıyı haksızı en ince ayrıntısına  kadar ayırabilen tek insandı. Taşlaşmışkalpleri sevgiyle dolduran en  güzel öğreticiydi. Bizden öncekileri de sonrakileri deayrım yapmadan  sorgusuz sualsiz sevdi… O’na ne kadar minnettar olduğumuzuanlatmaya  kelimeler yetmez.
MAHŞEDE NEBİLER BİLE ŞEFAAT İSTEYECEK
Hazreti Peygamberin Alemlere rahmet olarak dünyamızı şereflendirdiği,  insanlığıhakikatin ışığı ile aydınlattığı bir doğuşun yıldönümünü  kutluyoruz. Alemlererahmet ve bereket olarak gönderildi. O’nun için  konuşacağımız her şey boştakalır. Ancak O’na yaraşır O’nun ahlakına  uygun davranırsak mutlu oluruz.Veda hutbesinde ne diyordu: “Müslüman  Müslümanın kardeşidir. Sonuçtatüm Müslümanlar kardeştir. Bir Müslümana  kardeşinin kanı da malı da helalolmaz. Fakat malını gönül hoşluğu ile  vermişse o başkadır. Hepiniz Adem’inçocuklarısınız. Arap’ın Arap’a  üstünlüğü olmadığı gibi, siyahın da beyazaüstünlüğü yoktur. üstünlük  ancak takvadadır. Allah nezdinde en kıymetli olanınızen muttaki  olanınız, O’nun koyduğu ölçüleri en fazla gözetendir” işte böyle  birinsandı Yüce Peygamberimiz. Mahşerde gelmiş geçmiş tüm peygamberler  bileO’ndan şefaat isteyecekler. Allah O şefaate hepimizi nail eylesin  inşallah.
HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Şüphesiz ki O’nun getirdiklerine sahip çıkarak dünya ve ahiret  saadetinikazanacak olan insanların, Hz. Muhammed’in hayatını bilmeleri,  onu örnekalmaları son derece önemlidir.
Bu vesileyle başta Diyarbakırlılar olmak üzere, tüm İslam Aleminin Kutlu  DoğumHaftasını tebrik ediyor ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini  Yüce Allah’tandiliyorum.

Pin It

Comments are closed.