SAĞLIK ALANINDA DÜNYA STANDARTLARINA ULAŞMIŞ DURUMDAYIZ

Cuma1-(13)-

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ CUMA İÇTEN’DEN TIP BAYRAMI KUTLAMASI:

SEVGİ VE KARDEŞLİK EN İYİ İLAÇTIR

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı ve açıklamalarda bulundu. AK Parti iktidarı olarak ekonomik kalkınma kadar eğitim ve sağlığı da gelişme ve ilerlemenin asıl unsurları olarak gördüklerini ifade eden İçten, 12 yıldan bu yana, halka çağdaş hizmet sunabilmek amacıyla gecelerini gündüzlerine kattıklarını kaydetti. Sağlık sektöründe çalışmanın zorluklarına değinen Cuma İçten,

SAĞLIK ALANINDA DÜNYA STANDARTLARINA ULAŞMIŞ DURUMDAYIZ

“Sağlık çalışanları, insanların en zor günlerinde sabır ve tahammüllerinin en aza indiği zamanlarda onlara hizmet sunan bir mesleğin mensupları olarak her türlü takdiri hak ediyorlar. Hizmetin özelliği gereği zaman zaman haksız suçlamalara maruz kalınsa da sağlık hizmetinin fedakarlık, cefakarlık ve insanlık gerektiren kutsal bir görev olduğu ortada. Biz de bunu biliyor ve çıtayı hem hasta hem de doktorlarımız adına yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda Türkiye, Sağlık alanında yaptığımız yatırımlar, kullandığımız en son teknolojiler ve insanımıza verdiğimiz hizmetler dahilinde dünyanın sayılı ülkeleri arasındadır.

HASTANELERDEKİ ÇİLE GÜNLERİ BİTMİŞ AK GÜNLER BAŞLAMIŞTIR

Artık eskisi gibi, geceden ilaç sırasına girmek, sedyelerde sıkıntı içinde beklemek ve muayene olamamak tarihe gömülmüştür. Şimdi telefonla randevu alıp, istenilen özel hastanede bakılıp, istediğimiz eczaneden ilaçlarımızı alıyorsak bu, AK Partimizin, Sağlık bakanlığımızın ve sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özverileri sayesinde olmaktadır. Artık hastanelerimizde eskiden yaşanan çile günleri bitmiş ve ak günler başlamıştır. Bu anlamda hepsine teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.” diyerek seçim bölgesi Diyarbakır’daki sağlık yatırım ve hizmetlerinin altını çizen Cuma İçten,

DİYARBEKİR’İMİZE 12 YILDA 467 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI YAPTIK

“Diyarbakır, AK Parti iktidarında sağlık yatırımları konusunda hayal bile edilemeyecek yatırımlar aldı. 12 yılda toplam 467 milyonluk yatırım yaptık ve gerek sağlık, gerek altyapı ve üst yapı anlamında yeni yatırımlarımız da devam etmekte. 2002 yılında Diyarbakır’da 5000 çalışanla ve bölgede doktor ve sağlık çalışanı bulmak neredeyse imkansızken 2013 itibariyle sağlık sektöründe çalışan sayımız hamd olsun 14.389 kişiye yani neredeyse 3 katına yükselmiş durumdadır. Hastanelerimizde yine AK Parti öncesi nitelikli yatak sayımız %8 civarındayken 2013 yılında bu oran %44’lere yükselmiştir. Artık doktor sıkıntımız en aza indirilmiştir. Çünkü artık hepimizin bir aile hekimi var ve gerekli durumlarda vatandaşımızı üzmeyip evde tedavi ve muayene yapabiliyoruz. Ve en önemlisi 112 acil istasyon sayısı biz geldiğimizde sadece 2 ve ambülans sayısı ise 6 adetti.

Oysa şimdi acil istasyon sayısı 53 ve aktif hizmetteki ambülans sayımız ise tam 66 oldu. Peki bunlar yeterli mi? Elbette değil. Zaten bu yüzden, iyinin iyisi için hizmet vermeye devam ediyoruz. Ve yeni yatırımlarımızla Diyarbekir’imiz göreceksiniz ki sağlık alanında da bambaşka olacaktır. Sevginin ve kardeşliğin en iyi ilaç olduğuna inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle; insan hayatını her şeyin üstünde tutan, tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışmaya devam eden doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Pin It

Comments are closed.