ŞEHİTLERİMİZİN MİRASINA SAHİP ÇIKIYORUZ,cuma içten

 

\"\"

ŞEHİTLERİMİZİN MİRASINA SAHİP çIKIYORUZ

Ramazanı çok yoğun bir programla geçiren ve her akşam farklı bir yerde iftar-sahur yapan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten dün akşam Diyarbakır Valiliğinin düzenlediği iftarda şehit aileleriyle bir araya geldi. Tüm şehit yakınları ve gazilere samimi şükranlarını ileten İçten, şehitlik mertebesine ulaşmak ne kadar ulvi bir dereceyse şehitlerin yakınları için de sabretmek, metanet içinde yaradana teslim olmanın da bir o kadar büyük ve ulvi bir derece olduğuna işaret ederek: “Kur\’an-ı Kerim, yani ilahi mesaj, bize o şehitlerin ölmediğini, yaşadıklarını, bildiriyor. Onlar derecelerin en üstüne ulaştılar. Bunun bilinciyle, bunun şuuruyla bizler de onların mübarek mertebelerine layık olmak için, onların aziz hatıralarını yaşatmak için özellikle de onların mirasına sahip çıkmak için tam bir hürmet, hassasiyet içinde olmaya azami özen gösteriyoruz.” dedi.

HALKIMIZLA YILIN 12 AYI HER GüN EL ELE GöNüL GöNüLEYİZ

İftardan sonra teravih namazına giden ve namaz sonrası cemaatle, mahalle muhtarlarıyla birlikte istişarelerde bulunan İçten hem halkın sıkıntılarını dinledi hem de gönül sohbetlerinde bulundu. Eşi Ayşenur İçten ile birlikte sahur ziyaretlerine, konukluklarına devam eden İçten ailesinin bir sonraki durağı ise Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in doğduğu Sur ilçesinin Saraykapı mahallesi oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde bir vatandaşın kapısını çalan İçten ailesi yanlarında getirdikleri erzaklar eşliğinde avlulu bir eve konuk oldular. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getiren İçten ailesi sevgi ve muhabbetle karşılandılar. Hem ev sahipleri hem de vatandaşlarla birlikte sahur yaptılar.  Sorunları dinlediler, sıkıntılara ortak oldular. Cuma İçten, “Biz sadece Ramazandan Ramazana veya seçimden seçime buraya gelmiyoruz. Burası benim doğduğum yer. Mahallem. Diyarbakır ise evimiz. Biz yılın 12 ayı haftanın 7 günü ve günün 24 saati halkımızla el ele gönül gönüleyiz.” dedi.

BU KADİR GECESİNDE HüZüN DAHA AĞIR BASIYOR

Mübarek Ramazan ayının en özel günü olan Kadir gecesiyle ilgili de bir mesaj veren İçten sözlerine şöyle devam etti: “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlı, sonsuz rahmet ve sevgi kapılarının ardına kadar açık olduğu çok özel bir gece. Ancak ne yazık ki bu Ramazan ve mübarek Kadir gecesinde hüzün daha ağır basıyor. Suriye’de oluk oluk kan akıyor ve dünya buna seyirci kalıyor. İslam dünyasının da bu durum karşısında çelişkili bir duruş sergilemesi ve net bir tavır ortaya koymaması da oldukça düşündürücü.  Yine aynı şekilde demokrasiyle, sandıkla yönetilen Mısır’da olan olaylar da bizi buruklaştırmakta. Ancak ülkemiz açısından hayırlara vesile gelişmelerin yaşandığı bir Ramazan ayınını ve Kadir gecesini idrak ediyoruz. 30 yıldır dökülen kanın durması, 7 aydır hiçbir çocuğumuzun cenazesinin gelmemesi bizler için çok önemli. Hele çözüm süreci noktasında tüm vatandaşlarımızı ülkemizin hayrı ve selameti için bu sürecin barışla, mutlulukla sona ermesi için dualarına ihtiyacımız olduğunu söylüyor ve tüm vatandaşlarımızın, tüm Müslüman aleminin kadir gecesini en kalbi dileklerimle kutluyorum.” dedi.  

Pin It

Comments are closed.