“ŞİDDETLE HİÇBİR YERE VARILMAZ”

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren 13  askeriçin Diyarbakır’da düzenlenen törene Ak Parti Diyarbakır  Milletvekili Cumaİçten de katıldı.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin  MilliSavunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  MehdiEker ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri GalipEnsarioğlu, Mine  Lök Beyaz,Oya Eronat, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları’nın da hazır  bulunduğutören öncesi çatışmada yaralanan askerler ziyaret edildi.  Yaralı askerleriziyaret eden ekip, daha sonra şehit Mehmetçikler için  7’ncı KolorduKomutanlığı’nda düzenlenen törene geçti.Kara Kuvvetleri  Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma GenelKomutanı Orgeneral  Necdet özel, 2. Ordu Komutanı Orgeneral ServetYörük, Valimiz Mustafa  Toprak, diğer Mülki Amirler ve çok sayıda askeri vesivil erkan oradaydı.
Askerler için düzenlenen törende bir açıklama yapan Ak Parti  DiyarbakırMilletvekili Cuma İçten “ülkenin birliği ve beraberliği için  kendilerinifeda eden askerlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. öfke ve  şiddetlebugüne kadar hiçbir sorunun çözülmediğini herkes görüyor ve  biliyor.Bu anlamda herkese büyük görevler düşüyor. Ak Parti bugüne kadar  çokadım attı. Atmaya da devam edecektir. Millet adına bu sorunu  çözmeyeçalışan devlet makamları var. O yüzden sağ duyulu olmak  kışkırtmalaragelmemek lazım” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.