SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in takipçisi  olduğu Diyarbakır’a 30 bin kişilik stadyum yapılması için  gerçekleştirdiği girişimlerde nihayet sona gelindi. Buna göre,  Gençlik  ve Spor ile Maliye bakanlıkları arasında, Diyarbakır, Kocaeli, Sakarya,  Samsun ve Adana’da UEFA kriterlerine göre yapılması planlanan  stadyumların inşaatına başlanmasını öngören protokol imzalandı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son Diyarbakır mitinginde  söylediği projeler yavaş yavaş hayata geçiyor. 12 Haziran Genel  Seçimlerinde Seçilerek TBMM’ye girdikten sonra Diyarbakır ile ilgili  projelerin takipçisi olduğunu her fırsatta dile getiren Cuma İçten  yaşanan bu gelişmenin sevindirici olduğunu söyledi.

 

DEDİKODULARA RAĞMEN

 

Ak Parti iktidarının bugüne kadar verdiği her sözü tuttuğunu  da belirten İçten, “çıkan dedikodulara inat tüm projeleri Allah’ın  izniyle yapacağız dedi.

Sadece Diyarbakır’da değil, tüm illerimizde hizmette sınırın  olmadığını biliyoruz diyen Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten,  “Bazı art niyetli kişiler Diyarbakır’da stadyum olmaz. Verilen sözler  hep havada kalıyor dediler. Onların ne söylediği hangi amaçla söylediği  hiç önemli değil. Biz hep ileriye bakıyoruz. çok şükür UEFA kriterlerine  uygun stadyumumuz da yapılıyor. Diyarbakır’a yakışan marka bir stadyum  hayali gerçekleşiyor. İnşallah Diyarbakırspor’u da el birliğiyle hak  ettiği noktaya getirip, yapılacak bu stadyumda yine eskiden olduğu gibi  esip gürleyeceğiz” diye konuştu.

 

TAKİBİMİZİ SüRDüRECEĞİZ

Sporu güçlü bir şekilde destekleyeceklerini vurgulayan Cuma İçten,   “Diyarbakırspor da bunlardan biri.  İlimiz geliştikçe, projelerimizi  takip ettikçe gönülden aşık olduğumuz Diyarbakır kısa zamanda marka  şehir olacak. En başından beri gerek TOKİ ile ve gerekse Sayın Bakanımız  Suat Kılıç ile sürekli  temas halindeydik. Sağ olsunlar onlar da bizim  bu takibimizi boşa çıkarmadılar. Buradan bir müjde daha vermek  istiyorum. Sivil Havaalanı için de Sayın Ulaştırma Bakanımızdan yeşil  ışık aldık. Mevcut Havalimanı arazisi Genelkurmay’dan Milli Emlak’a  devredildi. Oradan da Ulaştırma Bakanlığı’na devredilecek. En kısa  sürede buraya Uluslararası bir havalimanı yapılacak. Ulaştırma Bakanlığı  proje ihalesi çıktı bile. Böylelikle ilimiz muhteşem bir hava  terminaline kavuşacak. ” dedi.

Pin It

Comments are closed.