Terörist İsrail Din Savaşı Çıkaracak!

IMG_57757913126699

Diyarbakır Bismil ilçesinde yapılan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKParti)kongresinde konuşan Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı çirkin saldırı eleştiriken, muhalefete de yüklendi.

Cumaİçten konuşmasında: “Terörist ve işgalci İsrail, her zaman yaptığı işi yapıyor ve insanlık onurunu, Müslümanları katlediyor. Yıllardır bunu yapıyor ama şimdi başka bir iş yaptı” diyen Ak Parti Diyarbakır Milletvbekili Cumaİçtenşöyle devam etti:

“İsrail bana göre tüm dünyadaki Müslümanlara savaş açtı. O da bizim aslında mahremiyetimiz, namusumuz, şerefimiz, haysiyetimiz olan ilk Kıble Mescid-i Aksa‘dır.” diyen İçten, tüm dünya Müslümanlarına seslenerek, dünya Müslümanlarına neden ve neyi beklediklerini sordu.

Acilen tüm Müslüman ülkelerin bir araya gelerek toplanması gerektiğini diler getirirken, terörist İsrail’e karşı her türlü yaptırımın değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. İsrail’in Mescid-i Aksa operasyonu ile din savaşını başlatmak istediğini vurgulayan İçten, sözde İslami değerler için savaşan İŞID’in de İsrail destekli olduğunu, bu nedenle de İsrail’in Mescid-i Aksa‘ya kadar saldırdığı halde IŞİD’in sessiz kalıp sadece yoksul Müslümanları öldürdüğünü ifade etti.

Orta doğudaki tüm savaşın, akan kanın sebebinin İsrail olduğunu kaydedenİçten, İsrail’in ülkeleri bölerek kendi topraklarını büyütmeye çalıştığını dile getirdi.

Kobaniye Sahip Çıktık:

Konuşmasında, Kobani’ya de değinen Milletvekili, Kobani’ye sahip çıktıklarını 300 binden fazla Kürt kardeşimizi Türkiye’de misafir ettiğimizi belirtti.

ÇÖZÜMSÜRECİMUHATAPLARIYLADEVAMEDİYOR

Çözüm sürecininde Diyarbakır’da sağlam bir iradeyle devam ettiğini, bölgede çözümün muhatabı olmak isteyen tüm paydaşlarla, sürecin devam ettiğini belirten Cuma İçten, muhalefetin ülkeyi bölerken Diyarbakır’a uğrayamadığı gerçeği ile konuşmasını noktaladı.

Pin It

Comments are closed.