TOKİ YÜZLERİ GÜLDÜRMEYEDEVAM EDİYOR

 \"\"

 

TOKİ YüZLERİ GüLDüRMEYE

DEVAM EDİYOR

 

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten iktidarlarının her alanda olduğu gibi konut projelerinde de her zaman önde olduğunu söyledi.

 

TOKİ’nin bugüne kadar çok sayıda geliri düşük aileye sıcak yuvalar kazandırdığını vurgulayan İçten: “Hedefimiz belli. Sayın Başbakanımız liderliğinde her zaman başarıya ulaşmak için mücadele veriyoruz. Son 10 yılda bambaşka bir Türkiye resmini görüyoruz. Amacımız halka ve Hakk’a hizmet. Toplu konut projeleriyle TOKİ yüzleri güldürmeye devam edecek” dedi.

 

 

Diyarbakır Memur-Sen Başkanı Yunus Memiş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’i ziyaret eden Cuma İçten, Diyarbakır’daki Memur-Sen üyelerine 1124 konutluk 1. Etap’ın ardından 2. Etap’ın yapılması için destek verdi. Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Haluk Karabel’in makamındaki görüşme oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. Başkan Karabel, herkesi bir konut sahibi yapmayı amaç edindiklerini söyleyerek,  TOKİ’nin durmadan yılmadan,  ülkenin her yerinde her köşesinde bu uğurda çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

 

Memur-Sen Başkanı Yunus Memiş, Milletvekili Cuma İçten ve TOKİ Başkanı Karabel’e kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek: “Diyarbakır Memur-Sen olarak, üyelerimizin en iyi şartlarda konut sahibi olmaları için büyük bir gayretin ve fedakarlığın içinde olacağız” dedi.

 

Milletvekili Cuma İçten ise, halkın rahat yaşaması için çağdaş ve daha ucuz konutlara ihtiyacı olduğunu belirterek, bunu son 10 yılda fazlasıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. “Millete hizmetin molası olmaz.” diyen İçten: “Daha önce 1 etap için sayın bakanımızla birlikte kura çekimlerinde bulunmuştuk. 1124 aile evlerine kavuşmuştu. Şimdi de yine hayırlı bir iş için, TOKİ’nin kapısını çaldık. İnşallah en kısa sürede Diyarbakır’da TOKİ’nin yaptığı konutların sayısı artıkça artacaktır. Biz milletvekilleri olarak bize düşen ne varsa yapma hazırız.” diye konuştu.

 

 

3 bin konutluk, 136 ile 147 metrekare olarak, üçkuyularda yapılması planlanan 2. Etap konutlarının yapımına  arazi ve etüt çalışmalarının ardından başlanılması bekleniyor.

 

 

 

Pin It

Comments are closed.