TÜRKÇE OLİMPİYATLARI DİYARBAKIR’I RENKLENDİRDİ

Dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Anadolu  turnesinin son ayağı Diyarbakır’da yapıldı. Oldukça renkli geçen  organizasyona Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten de katıldı.

Dünyanın farklı ülkelerinden Diyarbakır’a gelen 40 öğrenci  seslendirdiği türküler ve okuduğu şiirlerle Diyarbakırlılara duygusal  anlar yaşattı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve diğer Ak  Parti Milletvekillerinin de hazır bulunduğu gecede davetliler hep bir  ağızdan “Yeni bir dünya” şarkısını seslendirdiler.

Düzenlenen bu organizasyonun medeniyetlerin kaynaşması anlamında çok  önemli bir yeri olduğunu söyleyen Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma  İçten: “Dünyamızın eskisinden daha fazla huzura ve barışa ihtiyacı olan  bir dönemde yaşıyoruz. İşte tam bu noktada yıllardır düzenlenen bu  etkinlik bu çağda ayrı bir önem arz ediyor. Gönüller aynı amaç uğruna  atıyor. Birlik ve beraberlik duygusu çok daha farklı bir anlam  kazanıyor.  Bu organizasyonda emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum”  dedi.

Pin It

Comments are closed.