ZAFER BAYRAMIMIZ YENİ TÜRKİYE’NİN VE YENİ MEDENİYET’İMİZİN TEMELİDİR

cuma icten zafer bayramı

 

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ CUMA İÇTEN:
“ZAFER BAYRAMIMIZ YENİ TÜRKİYE’NİN VE YENİ MEDENİYET’İMİZİN TEMELİDİR”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümüyle ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajında birlik, beraberlik, Çözüm Süreci, Yeni Türkiye ve Yeni Medeniyet vurgusunun altını çizen Cuma İçten’in mesajı;

“Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen “30 Ağustos Zaferi’nin” 92. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi; Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin tek vücut olarak sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.Milletimiz, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.

30 Ağustos, 92 yıl önce bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Bıraktıkları miras, çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluk. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak, bir o kadar da gurur verici. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz.

Bu anlamda içinde bulunduğumuz “Çözüm Süreci” belki de bu mirasın yeniden ruh bulması bakımından elimizde olan tarihi bir fırsattır. İnsanlarımız, dinine, diline, ırkına, mezhebine ve inancına bakmaksızın yeniden bütünleşmenin, birliğin ve beraberliğin gücü ile yeniden bit yol yürüyorlar. “Yeni Türkiy”nin, “Yeni medeniyet”inin bu yolu her zamankinden daha kuvvetli, daha birlik ve beraberliğin ön plana çıktığı ve sevgi dolu bir yol olacaktır. Kimsenin bundan şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.Kurtuluş Destanının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin 92. yılı vesilesiyle tüm halkımızın Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

Pin It

Comments are closed.